DKKA

Ez történt az elmúlt héten – Összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Továbbra is veretlenek a kadett lányok. Még mindig továbbjuthatnak a keresztjátékba a junior fiúk. Lezárták rossz sorozatukat a kadett fiúk.

Junior fiú csapatunk kettő mérkőzést is játszott a múlt héten. Csütörtök este a Zsíros Akadémia otthonában szerepeltek Hüll Marcellék. sajnos már a félidőre nagy hátrányba kerültek (51-30), és bár a második félidőben többször is feljöttek 10 pont környékére Gáll Dominik tanítványai, a vége 23 pontos hazai győzelem lett. A DKKA legjobbja a 16 pontig, 7 lepattanóig és 6 kiharcolt faultig jutó, 26 VAL-os Jánni Ákos lett. A nagy különbséggel a Zsíros Akadémia jobb egymás elleni eredményeket nézve, és a hátralévő fordulókban nem a saját kezünkben van a sorsunk a csoport második helyét illetően.

Zsíros Akadémia Kőbánya – Dávid Kornél KA 77-54 (25-17, 26-13, 10-16, 16-8)

DKKA: Jánni Á. 16, Denk M. 11/9, Guttmann B. 9/6, Szaniszló B., Valicsek D. 4

Csere Sándor D. 7/3, Debreczeny D. 4, Hüll M. 3/3, Gyenes I. (Somogyfoki B., Reischl K.)

Gáll Dominik értékelése itt olvasható.

A Beszterce KK elleni vasárnapi hazain mindennek pont az ellenkezője zajlott le: gyakorlatilag már a félidőre eldöntötték a mérkőzést a srácok, és végül csaknem negyven ponttal múlták felül salgótarjáni riválisukat. Jánni Ákos (24 pont, 12 lepattanó, 7 gólpassz, 41 VAL) mellett a betegsége után visszatérő Vincz Botond (16 pont, 7 gólpassz, 22 VAL) volt a csapat húzóembere.

Dávid Kornél KA – Beszterce KK 94-57 (25-10, 30-19, 16-17, 23-11)

DKKA: Jánni Á. 24/3, Guttmann B. 15, Vincz B. 16/4, Denk M. 4, Valicsek D. 9

Csere: Sándor D. 8, Hüll M. 6/3, Szaniszló B. 2, Reischl K. 4, Somogyfoki B. 2, Szász M. 4, Gyenes I.

Fiú junior B-csapatunkra épülő U20-as együttesünk a Nagykőrös fiataljai ellen szenvedett vereséget. A találkozóról itt írtunk, Horváth Richárd pedig itt értékelt.

Fiú kadett csapatunk is az idegenben egyszer már legyőzött PVSK-t fogadta szombaton.A DKKA a két páratlan negyedben alakította ki az előnyt, és magabiztosan nyert a pécsiek ellen. A csapat legjobbja Debreczeny Dávid lett 20 pontos, 19 lepattanós masszív dupla-duplával, ami 34 VAL-t ért.

Dávid Kornél KA – PVSK NKA 87-56 (25-7, 19-19, 24-9, 19-21)

DKKA: Szabó M. 15, Sipos Á. 15, Debreczeny D. 20, Orbán O. 4/3, Mészáros G. 8

Csere: Knizse R. 11, Szalai D. 2, Szász M. 9, Gajárszky-Tóth Zs., Szecső R., Mester A., Kiss V.

Blahó Barnabás értékelése itt olvasható.

Fiú kadett B-csapatunk 90-40-es vereséget szenvedett hazai pályán a Tata együttesétől. A DKKA legeredményesebb játékosa Fekete Alex és Almási Valter volt.

Dávid Kornél KA/B – TSE Basket 40-90 (9-21, 16-25, 11-25, 4-19)

DKKA: Fekete A. 18/6, Almási V. 15/3, Csizmadia B. 3, Balazsek A. 2, Merényi M. 2, Németh G., Balsay D., Scherer B., Szécsi B., Homoki Zs., Kossa G., Határhegyi Cs.

Kodak Gergő értékelése itt olvasható.

Leány kadett csapatunk folytatta menetelését a Zöld A-csoportban. Az első negyedet ugyan a hazai csapat nyerte, de már a félidőben Kovács Dávid együttesénél volt az előny (39-40). Sverteczki Sáráék megnyerték a 3. negyedet is, a végjátékban pedig bebiztosították a győzelmet. A lányok 4-ből 4-nél járnak, és a hátralévő két meccsükből egyet nyerve biztosan a csoport élén végeznének. Soroksáron Milis Lilla (26 pont, 5 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 31 VAL), Vagyon Réka (23 pont, 6 kiharcolt fault, 20 VAL) és Sverteczki Sára (8 pont, 12 lepattanó, 20 VAL) volt a csapat legjobbja.

Törekvés SE – Dávid Kornél KA 71-83 (22-18, 17-22, 21-24, 11-19)

DKKA: Milis L. 26/3, Keller L. 8/6, Stein-Vinklár F. 5, Vagyon R. 23/6, Sverteczki S. 8

Csere: Herter H. 2, Osztotics V. 10, Kovács K. (Simon L., Horváth V.)

Kovács Dávid értékelése itt olvasható.

Fordulót rendeztek a Gyermek Kupa Felsőházában. Az Alligators az előző játéknapon visszajutva ismét nekiveselkedhetett a KASI és az NKA Pécs U12-eseinek. A két fordulóval korábbi tornához képest ezúttal sikerült jóval szorosabb meccseket játszani a régió két élcsapatával. A KASI ellen negyedet is nyertek az Alligátorok. A Pandák a Pakssal szorosabb találkozót tudtak játszani, a Szekszárdtól nagyobb különbséggel kaptak ki.