DKKA

Ez történt az elmúlt héten – összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Nagy győzelmet szereztek a főtáblán a kadett lányok, a fiúknak nem sikerült a bravúr. Teljes fordulót rendeztek a serdülő fiúknál, bemutatkozott a leány serdülő második csapatunk. Jászberényben szerepelt gyermek együttesünk a Kiváló Kölykök Kupáján.

U20-as csapatunk hosszabbításos békéscsabai győzelméről itt írtunk. Horváth Richárd értékelése pedig itt olvasható.

Kadett fiú csapatunk kezdte a múlt hetet a DEAC KA-t megvendégelve. Az első negyed közepétől nagy sorozatba kezdett a hajdúsági együttes, amely 30-14-re megnyerte a tíz percet. Blahó Barnabás fiai innentől végig a debrecenieket üldözték, hol több, hol kevesebb sikerrel. A 17. percben (29-37) be is néztek tíz pont alá, a félidőben 12 ponttal ment a DEAC. A harmadik negyedben megint a vendégek akarata érvényesült (27. perc, 43-63), a záró negyedben aztán mindent megpróbált a hazai fekete-fehér gárda, és a 35. percben ismét tízen belül (65-73) volt a két csapat. Az utolsó két percben a DEAC biztosan őrizte előnyét, sőt, egy kicsit rá is tett az eredményre.

A DKKA toronymagasan legjobb játékosa Debreczeny Dávid lett 21 pontos és 18 lepattanós dupla-duplával, ami 37 VAL-ra volt elég. A kadett fiúk a B-csoport 7. helyén karácsonyoznak, de lesznek még nyerhető meccseik az újévben.

Dávid Kornél KA – DEAC KA 76-92 (14-30, 17-13, 18-25, 27-24)

DKKA: Debreczeny D. 21, Orbán O. 2, Knizse R. 6, Szász M. 9, Mészáros G. 4

Csere: Sipos Á. 12, Szabó M. 2, Szalai D. 18/12, Bencze B. 2, Gajárszky-Tóth Zs., Szecső D., Szecső R.

Blahó Barnabás értékelése itt olvasható.

Leány kadett csapatunk remek győzelmet aratott a Bajai NKK ellen hazai pályán. A lányok már az első percekben nagy iramot diktáltak, és a meccs első 8 pontját ők szerezték. A Baja innentől futott az eredmény után, de csapatunk remekül tartották a tíz pont körüli, vagy afeletti előnyt. Az első negyed vége felé faragott valamelyest hátrányából a vendég együttes (19. perc, 38-29), de a félidőre ismét tízen kívül voltak a csapatok. A harmadik játékrészben már a húszat ostromolták a DKKA-s lányok (23. perc, 51-32), amit 61-40-nél a negyed végére el is értek. A 63-40-ről kezdődő utolsó tíz perc már csak formalitás volt.

A csapatból több jó teljesítmény is akadt, közülük Milis Lilla (16 pont, 6 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 23 VAL) és Sverteczki Sára (4 pont, 23 lepattanó, 20 VAL) emelkedett ki. A DKKA a C-csoport 7. helyén áll.

Dávid Kornél KA – Bajai NKK 74-51 (25-15, 18-17, 20-8, 11-11)

DKKA: Sverteczki S. 4, Milis L. 16/3, Stein-Vinklár F. 7, Osztotics V. 12/6, Vagyon R. 13/3

Csere: Keller L. 9/3, Simon L. 11/9, Herter H. 2, Horváth V., Vidács V.

Kovács Dávid értékelése itt olvasható.

Pályára lépett második számú kadett leány csapatunk is a regionális bajnokságban, és nyert 85 pont különbséggel az Ajka ellen. A csapatból Koszpek Klaudia 34, Paitli Dóra 26 pontot szerzett. Érdekesség, hogy együttesünk az első 30 perc alatt mindössze 18 pontot kapott.

Dávid Kornél KA/B – Ajka 115-30 (37-5, 20-9, 28-4, 30-12)

DKKA: Koszpek K. 34, Paitli D. 26, Herter H. 18, Horváth V. 12, Vidács V. 11/3, Muzsek L. 6, Prém A. 5, Ujvári E. 2, Császár M. 1, Kozma J.

Teljes fordulót rendeztek a serdülő fiúknál; mindhárom csapatunk pályára lépett a vasárnapi tornákon. A-együttesünk Telkiben szerepelt, és hozott papírforma eredményeket a Pilis Basket legyőzésével és a listavezető Sopron elleni vereséggel. Nagy Tamás együttese így a csoport 4. helyén végzett 2/4-es mérleggel. A csapat legeredményesebbje Minárovits Milán lett, összesen 25 dobott ponttal a két vasárnapi meccs alapján.

Dávid Kornél KA – Pilis Basket 76-56 (27-11, 17-16, 14-12, 18-17)

DKKA: Minárovits M. 11, Csabai M. 10, Sverteczki Á. 9, Csidei Z. 9/3, Erős M. 8, Vinklár E. 7, Szondi M. 5, Máté H. 5, Csukás D. 4, Máté Á. 3, Máthé-Tóth M. 3, Somogyi L. 2

Dávid Kornél KA – Soproni SI KA SKC 59-97 (18-15, 14-31, 10-27, 17-24)

DKKA: Minárovits M. 14, Szondi M. 12, Erős M. 8, Csidei Z. 6, Máté H. 6, Csukás D. 4, Csabai M. 4, Vinklár E. 2, Sverteczki Á. 2, Somogyi L. 1, Máté Á., Máthé-Tóth M.

Nagy Tamás értékelése itt olvasható.

B-csapatunk hazai pályán rendezhetett fordulót, de egyik soproni együttes ellen sem termett babér Szigetvári Zoltán tanítványainak, így 0/6-os mérleggel fejezte be az Alsóház küzdelmeit. A Soproni SI KA ellen Czipó Dominik 10, a Tigrisek ellen pedig Dancs Márton 24 ponttal volt a csapat legeredményesebbje.

Dávid Kornél KA/B – Soproni SI KA SMAFC/B 29-112 (8-27, 8-34, 9-35, 4-16)

DKKA: Czipó D. 10, Dancs G. 5, Osztotics G. 5, Magda B. 4, Várszegi M. 3, Gosztolai R. 2, Somlyó D., Hódis Á., Kovács N., Brichter Á., Balázs Z.

Dávid Kornél KA – Soproni Tigrisek SE 51-74 (18-19, 9-19, 18-18, 6-18)

DKKA: Dancs M. 24, Czipó D. 10, Gosztolai R. 6, Osztotics G. 4, Magda B. 3, Somlyó D. 2, Brichter Á. 2, Hódis Á., Várszegi M., Kovács N., Balázs Z.

Szigervári Zoltán értékelése itt olvasható.

Fiú serdülő C-csapatunk Veszprémben szerepelt kuparendszerű tornán, és mind a VUKE/B, mind az Alba Fehérvár/B jobbnak bizonyult Kodak Gergő csapatánál. A két meccsen Mayer Márk 27 pontot dobott.

VUKE/B – Dávid Kornél KA/C 78-44 (21-15, 16-3, 23-12, 18-14)

DKKA: Mayer M. 16, Tamás M. 10, Fehérvári K. 9, Pető A. 4, Tóth D. 4, Rigó B. 1, Szalay M., Pallos L., Bogó P., Simon B.

Dávid Kornél KA/C – Alba -Fehérvár/B 33-78 (8-16, 8-18, 11-23, 6-21)

DKKA: Bogó P., Pallos L. 2, Mayer M. 11, Pető A. 2, Szalay M. 4, Tóth D. 4, Fehérvári K. 2, Tamás M. 4, Simon B. 4, Rigó B.

Leány serdülő B-csapatunk hazai környezetben léphetett pályára. Frindt Nikolett együttese először játszott tétmeccseket a szezonban, és egy nagyobb arányú vereséget szenvedett el a Győrtől, a Darazsak B-csapatával viszont a rossz kezdést követően, jó második és negyedik negyedének hála, szoros meccset tudott játszani. A torna két összecsapásán Németh Csenge összesen 30 pontot jegyzett.

Dávid Kornél KA/B – Uni Győr NKA 29-83 (5-13, 6-27, 7-19, 11-24)

DKKA: Németh Cs. 14, Nagy E. 4, Mészáros K. 3, Gelányi G. 3, Ujvári E. 3, Guttmann D. 2, Szigetvári S., Gulyás A., Glázer A., Regős L., Tobak L., Pépp R.

Soproni Darazsak Akadémia/B – Dávid Kornél KA/B 52-46 (21-6, 8-14, 16-12, 7-14)

DKKA: Németh Cs. 16, Gelányi G. 14, Mészáros K. 10, Nagy E. 2, Ujvári E. 2, Guttmann D. 2, Regős L., Szücs L., Tobak L., Pépp R., Szigetvári S., Glázer A.

Frindt Nikolett értékelése itt olvasható.

Fordulót rendeztek a Kiváló Kölykök Kupájában. A jászberényi játéknapon az Alligators Maár Benedek edző vezetésével először nagy különbséggel kapott ki a Cívis KK-tól, majd szoros meccsen a Vásárhelyi Kosársulitól. A két mérkőzésen Oroszlán Kristóf volt a csapat legeredményesebbje, összesen 31 pontot szerzett.

Cívis KK Debrecen – Dávid Kornél KA 91-48 (28-12, 30-23, 27-11, 6-2)

DKKA: Oroszlán K. 16, Barankovics B. 10, Ugrics B. 6, Czuczai B. 4, Körtélyesi M. 4, Várszegi Z. 3, Czipó R. 2, Dominik L. 2, Homoki L. 1, Csókás G., Tiringer B.

Dávid Kornél KA – Vásárhelyi Kosársuli 59-62 (9-17, 23-18, 17-17, 10-10)

DKKA: Oroszlán K. 15, Czuczai B. 15, Tiringer B. 12, Barankovics B. 10, Várszegi Z. 5, Homoki L. 2, Ugrics B., Czipó R., Dominik L., Körtélyesi M., Csókás G.