DKKA

Ez történt az elmúlt héten – összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Megszerezte első győzelmét leány kadett csapatunk. Tovább tart a junior fiúk győzelmi sorozata. Nyertek a kadett fiúk is.

Ötből öt – tovább tart junior fiú csapatunk remek szériája a főtábla C-csoportjában. Jánni Ákosék magabiztos győzelmet arattak az OSE 18 éven aluli csapata ellen. Már a félidőre 24 pontos előnyt építettek fel, és bár a harmadik negyedben volt egy megtorpanás (60-46-ig jött fel az Oroszlány), a hajrában helyreállt a húsz pont feletti előny.

A DKKA legjobbja a Jánni Ákos (23 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 32 VAL), Denk Norbert (23 pont, 13 lepattanó, 29 VAL) duó volt, de sok segítség érkezett a kispadról is: Törzsök Álmos 10 pontot és 6 lepattanót szállított.

A C-csoportot tehát abszolút dominálják a Dávid Kornél KA fiai, és féltávnál hibátlanul állnak, ráadásul múlt héten a legnagyobb riválisnak tűnő MAFC-ot idegenben győzték le. Az alapszakasz második köre november 11-én, a Budapesti Bikák otthonában kezdődik.

Dávid Kornél KA – MVM-OSE Lions U18 87-62 (24-11, 21-10, 15-23, 27-18)

DKKA: Jánni Á. 23, Denk N. 23/3, Jecs M. 8/3, Valicsek D. 8/3, Vincz B. 5/3

Csere: Hüll M. 3/3, Törzsök Á. 10, Szász M. 2, Debreczeny D. 1, Mészáros G. 4, Somogyfoki B.

A Darazsak otthonában kezdődött meg a regionális bajnokság leány junior csapatunk számára. A lányok a négyből három negyedet is elhoztak, a győzelemhez azonban ez nem volt elég – sajnos a harmadik tíz percet nagy különbséggel nyerte a Sopron, és a meccs ezen szakaszában produkált egy 11-0-ás sorozatot, ami meghatározta a meccs alakulását.

Csapatunkból Szaniszló Gréta volt a legeredményesebb, 11 ponttal.

Darazsak Sportakadémia/C – Dávid Kornél KA 56-48 (10-14,15-16,18-7,13-11)

DKKA: Szaniszló G. 11, Sverteczki S. 9, Keller D. 7, Nyulász V. 5, Milis L. 5, Zeller A. 4, Mayer R. 4, Németh A. 3/3, Magda Zs., Tóth Z., Veres R., Makai H.

Bukics Zsolt értékelését itt lehet elolvasni.

Fiú kadett csapatunk megszerezte második győzelmét az alapszakaszban. Blahó Barnabás tanítványai nagy különbséggel, harminc ponttal verték meg az Újpestet, úgy, hogy a találkozó lényegében a félidőre eldőlt, és a meccsvégi különbség már a 30. percre kialakult.

Abban, hogy egyáltalán nem kellett izgulni, Debreczeny Dávidnak (11 pont, 21[!] lepattanó, 24 VAL) és Knizse Richárdnak (15 pont, 11 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 21 VAL) volt a legnagyobb szerepe, de két dupla-duplát elérő játékosunk mellett Sipos Ádám (16 pont) és Szász Mátyás (8 pont, 7 lepattanó) is sokat tett a közösbe.

A DKKA 2/3-mal áll 5 forduló után. A fiú kadett bajnokság november 10-én, egy Alba Fehérvár – Dávid Kornél KA városi rangadóval folytatódik.

Dávid Kornél KA – Újpest-Megyeri Tigrisek 79-49 (19-7, 25-13, 25-19, 10-10)

DKKA: Mészáros G. 8, Sipos Á. 16/6, Szász M. 8, Debreczeny D. 11, Knizse R. 15

Csere: Szalai D. 5/3, Gajárszky-Tóth Zs. 3/3, Bencze B. 2, Mester A. 2, Orbán O. 5, Kiss V., Szabó M. 4

Blahó Barnabás értékelését itt lehet elolvasni.

Megtört a jég, és a leány kadett bajnokságban megszereztük az első győzelmet! Kovács Dávid csapata nagyon várta már az első sikerét, ami a DEAC ellen született meg. A villámrajt (3. perc 9-2) után fokozatosan kerekedett fölénk a hajdúsági csapat (10. perc 9-15), a második negyed azonban már olyan volt, amilyennek lennie kellett. A fordulás után szoros, egy-két labdás meccs bontakozott ki, ahol kétszer alakítottunk ki nagyobb előnyt (28. perc 47-38, 33. perc 55-44), és innen már nem tudott visszajönni a Debrecen.

A 60-53-as siker legfőbb letéteményesei Sverteczki Sára (21 pont, 21 [!] lepattanó, 33 VAL), Milis Lilla (20 pont, 8 lepattanó, 28 VAL) és Keller Luca (5 pont, 6 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 gólpassz, 14 VAL) volt.

A lányok a 6. fordulóban a Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia vendégei lesznek november 11-én.

Dávid Kornél KA – DEAC 60-53 (9-15, 22-11, 16-16, 13-11)

DKKA: Sverteczki S. 21, Osztotics V. 9, Milis L. 20/3, Keller L. 5/3, Stein-Vinklár F. 3

Csere: Herter H. 2, Kis K., Kovács K., Prém A., Simon L., Horváth V., Vidács V.

Kovács Dávid értékelése itt olvasható el.

Múlt kedden pályára lépett leány kadett B-csapatunk is az Uni Győr NKA B-együttese ellen a regionális bajnokságban. A győri csapat nagy különbséggel győzött a tóvárosi mérkőzésen. Ellenfelünket a második negyedben sikerült a legjobban megszorongatni. Csapatunkból Paitli Dóra 14, Herter Hanna 13 pontig jutott.

Dávid Kornél KA/B – Uni Győr NKA/B 35-93 (12-26,11-21,4-25,8-21)

DKKA: Paitli D. 14/3, Herter H. 13, Koszpek K. 3, Horváth V. 3, Vidács V. 2, Kovács K., Varga T., Muzsek L., Fojtek Zs., Kozma J.

Leány serdülő csapatunk betegségek miatt nem tudott elutazni a soproni mérkőzésekre, ők várhatóan decemberben pótolják a Darazsak és a ZTE elleni találkozókat.

Felnőtt csapataink hibátlanul vették az akadályokat: a lányok az NKA Universitas Pécset, a fiúk pedig a Százhalombattát győzték le magabiztosan. Nyertek az U20-as fiúk is Százhalombattán.

Horváth Richárd értékelése az U20-as győzelemről, itt olvasható el.