DKKA

Ez történt az elmúlt héten – összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Megszerezték első győzelmüket a junior fiúk a Fehér csoportban. Budapesten szerepeltek a serdülő fiúk.

Junior fiú csapatunk hazai pályán verte az ötös győzelmi szériában érkező Zalaegerszeget a rájátszás Fehér csoportjában. Denk Norberték nagyszerűen kezdték a találkozót, 17-4-re, majd 25-5-re is vezettek az első negyedben. Bár a ZTE lefaragta a hátrány nagy részét (18. perc, 36-35), továbbra is Gáll Dominik együttese volt előrébb, és a harmadik etapban megint jókora előnyt épített fel (28. perc, 55-39). Az utolsó percekben faragott valamelyest hátrányából a kék-fehér csapat, de végül rajt-cél győzelmet arattak a fehérvári srácok, megszerezve első sikerüket a rájátszásban.

A csapat legjobbja a 40 VAL-t elérő (26 pont, 12 lepattanó) Denk Norbert lett. A srácok vasárnap délután az ASE ellen, a visszavágás reményével lépnek pályára ismét.

Dávid Kornél KA – Zalakerámia ZTE KK 74-64 (28-18, 14-17, 15-7, 17-22)

DKKA: Denk N. 26/3, Valicsek D. 16/3, Jánni Á. 10/3, Denk M. 3/3, Szaniszló B. 15/12

Csere: Sándor D. 4, Jecs M., Guttmann B., Törzsök Á., Hüll M. (Somogyfoki B., Reischl K.)

Gáll Dominik értékelése itt olvasható.

U20-as fiú csapatunk a DMTK-SZKSE ellen győzött a Zöld csoportban. A mérkőzésről itt írtunk bővebben, Horváth Richárd pedig itt értékelte a találkozót.

Fiú junior B-csapatunk Tatán szerepelt a regionális bajnokság utolsó alapszakasz-fordulóján. Az első mérkőzésen az esélyesebb Tata jó első és utolsó negyedével nyerte meg; a középső tíz-tíz percben egyenrangú ellenfelei voltunk a hazai csapatnak. A második találkozón is a rossz rajt határozta meg a meccs képét, és végül a VUKE is legyőzte Arany Zsomborékat. A regionális bajnokság rájátszásában ismét a Veszprémmel nézünk farkasszemet.

TSE Basket – Dávid Kornél KA/B 66-42 (22-8, 11-14, 16-16, 17-4)

DKKA: Máté B. 15/6, Kocsis M. 12/6, Antal D. 5, Vitéz B. 4, Arany Zs. 4, Kulifai O. 2, Zólyomi M., Scherer B., Szántó M., Roszel I.

Dávid Kornél KA/B – VUKE 69-87 (10-30, 22-12, 16-19, 21-26)

DKKA: Arany Zs. 18/3, Máté B. 16, Kocsis M. 8, Kulifai O. 7/3, Szántó M. 6/3, Vitéz B. 5, Antal D. 5/3, Zólyomi M. 2, Scherer B. 2, Roszel I.

Horváth Richárd értékelése itt olvasható.

Fiú kadett második csapatunk Dunaújvárosban nyert a regionális bajnokságban. A vendégsikert a 26-10-re behúzott első negyed alapozta meg. Bár a második játékrészben valamelyest visszajöttek az újvárosiak, a térfélcsere után nem volt kérdés, hogy ki nyeri a mérkőzést.

Dunaújvárosi Sárkányok – Dávid Kornél KA/B 53-77 (10-26, 20-13, 9-17, 14-21)

DKKA: Almási V. 21, Fekete A. 18, Horváth K. 12/6, Merényi M. 12, Szécsi B. 8, Csizmadia B. 4, Határhegyi Cs. 2, Balazsek A., Homoki Zs., Scherer B., Németh G., Molnár D.

Kodak Gergő értékelése itt olvasható.

Serdülő fiú A-csapatunk a fővárosban lépett pályára a Főtábla 2. fordulójában, a BC-csoportba sorolva. Előzetesen az első, MAFC elleni mérkőzés tűnt leginkább foghatónak, de végül három vereséggel távoztak Dancs Gergelyék Budapestről. Baj persze nem történt, hiszen így is megmaradt az esélyük a legjobb tizenhat csapat közé kerülni.

MAFC – Dávid Kornél KA 90-38 (28-11, 16-5, 30-10, 16-12)

DKKA: Dancs G. 7/3, Máthé-Tóth M. 9/3, Máté H. 4, Csidei Z. 1, Vinklár E. 2

Csere: Sverteczki Á., Szondi M. 12, Csabai M. 3/3, Csukás D., Magda B., Máté Á.

Óbudai Kaszások/B – Dávid Kornél KA 78-47 (18-15, 14-14, 27-14, 19-4)

DKKA: Vinklár E. 2, Minárovits M. 6, Máthé-Tóth M. 14, Máté H., Csidei Z. 7

Csere: Magda B., Sverteczki Á. 6, Szondi M. 8, Csabai M. 4, Csukás D., Máté Á.

Dávid Kornél KA – DEAC KA 54-90 (9-31, 21-17, 14-20, 10-22)

DKKA: Vinklár E., Csidei Z. 10, Minárovits M. 6, Máthé-Tóth M. 5, Magda B. 2

Csere: Csukás D. 3, Máté Á. 2, Csabai M. 7, Sverteczki Á., Szondi M. 19, Máté H.

Nagy Tamás értékelése itt olvasható.

Megrendezték az utolsó alapszakasz fordulót a Kiváló Kölykök Kupájában. A DKKA Alligators a rendező Szolnoki Sportcentrum ellen vereséget szenvedett, ezt követően aztán legyőzte a Szedeákot, első sikerét aratva a sorozatban. A 9. helyen végző Alligators számára véget ért a KKK.

DKKA Alligators – Szolnoki Sportcentrum 45-72 (13-22, 11-27, 17-18, 4-5)

DKKA: Dancs M. 15, Vághó B. 10, Czuczai B. 6, Tiringer B. 5, Oroszlán K. 3, Várszegi Z. 2, Körtélyesi M. 2, Barankovics B. 1, Gosztolai R. 1, Homoki L., Ugrics B.

Szedeák – DKKA Alligators 43-85 (15-26, 14-26, 10-27, 4-6)

DKKA: Oroszlán K. 20, Vághó B. 16, Barankovics B. 12, Dancs M. 10, Tiringer B. 9, Gosztolai R. 7, Czuczai B. 6, Körtélyesi M. 2, Várszegi Z. 2, Homoki L. 1, Ugrics B.