Botos Péter

Junior leány regionális nyugat

Székesfehérvár, 2017. február 24.

Dávid Kornél K.A. – BEAC Újbuda K.A./A   63-62 (19-18, 14-8, 12-14, 18-22)

Vendégek kezdtek jobban, 8. perc 4 pont oda. Két perc alatt 5 pontot dobva fordítottunk, 1 ide. A második negyedben a mi akaratunk érvényesült, félidőben 7 ponttal vezettünk.

A harmadik negyed elején hat pontot még rátettünk, 13 pont lett az előnyünk. Fővárosiak bekeményítettek, agresszívebben védekeztek, jól egy-egyeztek, a negyed végén csak 5 pont nekünk. A záró negyed első 5 percében váltakozva estek a kosarak: 11-12, négy pontunk maradt. Fáradtunk, többet hibáztunk: 38. perc 3 pont oda. 39.perc: Bárándi Effi triplával egalizált. Utolsó percben a BEAC-os kislány csak egy büntetőt értékesítet. Támadásban hibáztunk. Vendégeké az utolsó lehetőség! Ők is hibáztak, Balsay Dalma labdát szerzett, ziccert dobott, fault, kosár jó, meg még egy dobás: 1 ide! 8 másodperc van vissza. A büntető rutinosan kimaradt, lepergett a hátra lévő idő! Az ellenfél nem tudott időt kérni!