23,
  19 :
  13

Edzői értékelés

Nagyon kellemetlen stílusban támadó ellenfelünkkel nem igen tudtunk mit kezdeni jó darabig, pedig nagyon fontos mérkőzés volt ez a középszakaszban, hogy el tudjuk csípni a 2. vagy 3. helyet a csoportunkban, a viszonylag jó jövő évi folytatás reményében.

Nem voltak meg a védő párok, más volt a sebesség, de a fiúk szépen küzdöttek és visszajöttek 10 pontról. A sok cserével, rotálással végül megvalósítottuk a "kifárasztásos taktikánkat" és a 4. negyedre kimerültek az OSE húzóemberei , akik sajnos 55 pontot dobtak nekünk ketten. Ekkor már csak 13 pontot kaptunk, mi pedig mindig találtunk egy-egy fontos kosarat.

45

A 40 ponton belül maradás lehetett volna a reális célunk a mérkőzés elején, a felsőházba illő ellenfelünkkel szemben.

Sajnos a faulthatáron agresszíven védekező Sopron teljesen széttördelte a játékunkat és kihozta a képzetlenségi hibákat (puha labdavezetés/pontatlan passz stb.), amiket a gyengébb csapatok még nem. Kicsit szomorú, hogy ekkora ellenállás ellen, már csak kettó játékosunk volt képes egy kosárnál többet szerezni, de ennél is nagyobb baj, hogy többször cserben hagytuk egymást a labdafelhozatalkor.

A félidőben sikerült kissé rendezni a sorokat és a 9-15 negyed már értékelhető volt, ami a kihagyott teljesen üres helyzetek miatt akár szorosabb is lehetett volna. Szépen átjátszottuk a csapbába hajló letámadást, tanultunk a korábbi hibákból.

A negyedik negyedben lehetőséget kaptak a korábban kevesebb játékidőt kapók, de sajnos hatalmas különbség alakult ki, a végtelen hosszúnak tűnő utolsó etapban, hiába cserélt már az ellenfél is.

Összessségében hoztunk egy fontos meccset és kikaptunk egy jobb csapattól a hétvégén.