22,
  19 :
  16

Edzői értékelés

A mérkőzés előtt tudtuk, hogy a bajnokság egyik legjobb csapatával állunk szemben, de ez nem rémített meg senkit.

Nagyon magabiztosan kezdtük támadásban is és védekezésben is mindenki követte a stratégiát, emiatt sikerült ellépnünk az ellenféltől. Sajnos később normalizálódott az ellenfél támadó játéka, valamint a támadó oldalon mi egy kicsit figyelmetlenek lettünk és vissza lassultunk felállt védelem elleni játékra, ebből az ellenfelünk hasznot húzott, valamint Én is későn húztam meg cseréket, amiket előbb kellett volna. Mindenesetre az első félidőben láthattuk, hogy nem vagyunk elmaradva az ellenféltől.

Feltüzelve érkeztünk a második félidőre 8 pontos különbséggel, ám az ellenfelünk okos labda járatásokkal a gyenge close-out kiéréseink miatt üres hármasokat tudott sorozatban értékesíteni, amint ezen változtattunk már csak a betörésekkel tudtak operálni, de az ellenfél 6-os játékosa nehezen megállíthatónak bizonyult.

60-39-es állásnál, talán aki kívülről figyelte a meccset elkönyvelhette a biztos vereséget. Mi viszont itt táltosodtunk meg, az ellenfél csere sora ellen szépen vissza kapaszkodtunk a mérkőzésbe majd a kezdők sem tudtak igazán mit kezdeni velünk, így vissza jöttünk 66-66 os állásra a mérkőzés vége előtt pár perccel. Azonban itt rosszkor kerültünk hullámvölgybe, a már említett Tóth Balázs itt gyors izolációból egy könnyű ziccerrel végig gyalogolt, majd nálunk a túl oldalon kimaradt a ziccer. Innentől ellenfelünk főleg büntetőből volt eredményes, de mi a túl oldalon buta eladott labdákkal és kihagyott dobásokkal megpecsételtük a mérkőzést.

Mindenesetre egy igazi ki-ki mérkőzés volt, megmutatták a fiúk, hogy a bajnokság legjobb csapatai ellen is van keresni valónk, maximálisan elégedett voltam mindenkivel. Sajnos most nem adtam mindenkinek játék lehetőséget, de a csapat !sikere! nem csak a pályán játszó, de a kizárólag csak edzés munkát végző játékosok érdeme is. Sokat fogunk még a visszavágóig hozzá adni a játékunkhoz, akkor majd remélem, kiérdemeljük a győzelmet is. Köszönjük ezt a jó mérkőzést az ellenfélnek.