Pityke kupa 2014

A héten Akadémiánk 2003-as csapata -DKKA Bikák- egy remek hangulatú, színvonalas nemzetközi tornán vett részt Nagykőrösön.
Korcsoportunk 8 csapatos volt, 2 négyes csoportban zajlottak a mérkőzések. Első mérkőzésünk a Ferencváros csapatával volt és fölényes 89-37-es győzelemmel kezdtünk.

DKKA – Ferencváros 89 – 37 (31-9, 21-6, 11-8, 24-10, B: 2-4)

A második mérkőzésünkön aztán mi lettünk az áldozatok. A későbbi tornagyőztes Vasas csapatától 88-40 arányban szenvedtünk vereséget. A mérkőzés folyamán ellenfelünk egész más sebességi fokozaton kosárlabdázott, agresszív védekezésükkel rengeteg hibára kényszerítve csapatunkat.

Fürge Vasas – DKKA Bikák 88 – 40 (15-6, 33-15, 18-10, 22-9, B: 5-5)

Másnap reggel a Kecskeméti Akadémia csapatával szemben a négy közé jutás volt a tét. Szeptemberben sajnos már egyszer kikaptunk a kecskemétiektől, ezért is szerettünk volna visszavágni. Sokáig ezek hiú ábrándnak tűntek, de az utolsó negyed hatalmas akarásával és remek játékával 11 pontos hátrányból 4 pontos előnyt kovácsoltunk.
DKKA Bikák – Kecskeméti KA 72 – 68 (15-21, 19-16, 12-18, 23-8 B: 3-5)
Délután az olasz Fermo csapatával -a másik csoportot győztesével- a döntőbe jutásért mérkőztünk. Végig szoros, kiegyensúlyozott mérkőzésen, három negyednyi döntetlen állás után, az olasz csapat extra képességű játékosa döntött: 9 ponttal nyertek az olaszok.

DKKA Bikák – Fermo 54 – 63 (4-7, 23-27, 16-9, 11-20 B: 4-4)

Szombaton a harmadik helyért mérkőztünk a hazai Pityke csapatával.  Eddigi 3 mérkőzésünket mindig, viszonylag simán nyerte ellenfelünk. Úgy éreztük, itt a visszavágás lehetősége, ráadásul a saját pályájukon. 3 negyed szenvedés után, 20 pontos hátrányt ledolgozva a legvégén a győzelemért támadhattunk, a sérülések miatt már csak 4 emberrel. Sajnos a győzelem nem, csak a tisztes  helytállás maradt csapatunknak, amely végül így a torna 4. helyén végzett. Erre a mérkőzésre nagyon igaznak éreztük, hogy csak magunknak „köszönhetjük” a vereséget. Annyi helyzetet, amit ezen a mérkőzésen elhibáztunk, ilyen ellenféllel szemben egyszerűen nem lehet büntetlenül kihagyni.

DKKA Bikák – Pityke Kosársuli 46 – 47 (7-10, 10-17, 10-16, 19-4 B: 4-4)

A tornán 6 korcsoportban, több mint 30 csapat mérte össze tudását, egy remek hangulatú és szervezésű tornán. Csapatunkból Gombás Gergő kapott különdíjat a tornán nyújtott játékáért!
DKKA Bikák csapata

Gombás Gergő 65 p., Kertész Dávid 13, Éder Barnabás 18, Hargitai Balázs 42, Karé Gergő 12, Szűcs Dávid 39, Murvai Szabó Kornél 14, Bondor Bálint 8, Juhász Levente 38, Pákozdi Csongor 18, Bajnok Bulcsú 3, Bodrogai László 24