Csoport: Kenguru Bajnokság, 4. forduló „C” csoport

Helyszín: Székesfehérvár, Bory Jenő Ált. Isk.

IV. negyed: 15 6
Hosszabbítás:

Edzői értékelés:

Ács Péter (Ördögök):

Rendkívül kellemes gondokkal kellett szembenéznem, hiszen a mérkőzésen 17 gyermek jelent meg. Nagyon dicséretes és örömteli, hogy mindenki mindkét mérkőzést végigszurkolta, függetlenül attól, hogy éppen játszott-e vagy sem.

Az első ellenfelünkkel még nem találkoztunk eddig. Ennek következtében a második negyedben meg is leptek bennünket, amit azután kisebb átalakítással a második félidőben már jól kezeltünk. Dicséret illeti a csapatot, mivel mind támadásban, mind (és főleg) védekezésben komoly fejlődés látszik. Persze komolyabb eredményekhez továbbra is az edzéseken át vezet az út.

Balogh Imre (Vezérek):

Az első negyedben az első ötös „bent maradt az öltözőben”, egyetlen pontot sikerült dobniuk.

A második ötös dicséretet illően ledolgozta a 11 pontos hátrány nagy részét, és 21:19 – es állással fordultunk, itt voltunk a legközelebb az ellenfélhez.

A második félidőre elfogyott a lendületünk, és a második ötös már nem tudta behozni az első által ismét begyűjtött különbséget, sőt …

IV. negyed: 6 18

Az első mérkőzés húszpontos különbségét sikerült megismételni, szerencsére most ellenkező előjellel. A Kacsák nagyon jó ellenfélnek bizonyultak, gratulálunk az újonc csapatnak!

Deme Dóra (Kacsák):

Feljutottunk a „C” csoportba, ahol már előre tudtuk, hogy nem várnak ránk könnyű mérkőzések. Így is lett, hiszen a Vezérek ellen kezdtünk, megilletődve, bátortalanul, de viszonylag jó pontaránnyal.

A második negyedben a 14-es kisfiút nem tudtuk megfogni, próbálkoztunk, de ekkor még aludtunk a védekezésben. El is húztak, és a félidei büntetők sem javítottak ezen, habár 4-et bedobtunk.

A harmadik játékrészben hidegzuhany, rövidzárlat, vagy nem is tudom, hogyan nevezzem azt, ami minket ért, hiszen 21-6-os rohanással a Vezérek szép, fegyelmezett játékkal szinte minden helyzetet értékesítettek és nekünk a labdafelhozatallal is akadtak gondjaink. El kell tudnunk szoros védekezés ellen is szakadni, labdát vezetni, nem betömörülni a palánk alá, és akkor 1:1 ellen illetve befutásokkal több pontot tudunk szerezni.

Az utolsó negyedben viszont felébredtünk, kicsit későn ugyan, de 20 pontra faragtuk a 32 pontos hátrányt, jó védekezéssel mérsékeltük 6(!)-ra a kapott gólokat és 18-at értékesítettünk. Ez hasonlított arra a játékra, amit mi tudunk.

Gratulálunk ellenfelünknek és köszönjük a sportszerű játékot!

IV. negyed: 8 10

Az Ördögök ellen játszottuk második meccsünket, és mivel ők megverték a Vezéreket, láttuk, hogy előrébb tartanak, szinte minden szempontból. Ez persze nem baj, hiszen legalább felmértük, hova és mennyit kell fejlődnünk.

Az első negyed 0 pontosra sikerült, és ekkor még a védekezést sem sikerült kitapasztalnunk, hogy szemben, behajlított lábbal szorosan kell védekezni, főleg a legjobb játékoson, a 22-esen. Ezen a második negyedben pályára lépők kicsit javítottak, és a pontokat is elkezdtük szerezni, mozgásból mentünk a labda felé, megelőzve a védőt, felvittük a labdát és próbáltunk 1:1-ezni, és a lepattanószedés is kezdett javulni.

A félidei büntetők a koncentráció csökkenése miatt (ami nem csoda, hiszen pihenő nélkül kezdtünk egy újabb meccset) 2-re sikeredett.

A harmadik negyedben elfáradtunk, ellenfelünk pedig ezt kihasználva átrohant rajtunk, és jó védekezésükkel sokszor a labda bedobását is meghiúsították. Nem tudtunk elszakadni, labdáért menni, ha felhoztuk a labdát, eladtuk, vagy nem mentünk a lepattanóért.

Az utolsó játékrész viszont bizakodásra ad okot, hiszen szinte egálra, 8-10-re hoztuk, a maradék energiáinkat is kifacsartuk, küzdésből csillagos ötös! 🙂

Dicséret illeti a csapatot, hiszen erősebb, tapasztaltabb ellenfelekkel szemben sem adtuk fel, próbáltuk azt csinálni, amit tudunk -több-kevesebb sikerrel, viszont dolgozunk tovább, hogy kijavítsuk a hibákat és felvegyük a kesztyűt a gyorsabb, technikásabb csapatokkal szemben!

Gratulálunk ellenfelünknek, sok sikert kívánunk nekik a „B” csoportban.

Egy újabb akadémiai ellenfél akikkel még nem találkoztunk. Az előző mérkőzéshez képest 5 helyen változtattunk a csapaton, de most is nagyon lelkes volt mindenki. Nagyon jók voltak ezek a mérkőzések, hogy gyakorolhassuk a védekezést és ha hibáztunk, még nem büntettek minket azonnal kosárral. Márpedig hibából sok volt….de tanulunk tovább!