85
Negyedek: 25-20,24-21,8-27,16-17
DKKA Férfi NBI/B

Jó második félidőnknek köszönhettük a veszprémi győzelmet.

Sokkal jobban kezdték a veszprémiek a második mérkőzést, mint az elsőt. A 4. percben már 11-5-re vezettek a hazaiak. Jól támadtak, jól dobtak, és több jó egyéni teljesítmény is akadt náluk. Az első negyed felénél már 18-7 volt az állás, és 10 perc után is 25-20-ra vezettek. A kisszünet után is hasonló mederben folytatódott a találkozó. Madár és Prodanovic vezérletével a Veszprém újra meglógott és tetemes előnyt harcolt ki (14. perc, 41-24). Tóth Péter 6 pontjával zárkóztunk, majd Kis Raul is szerzett 5-öt, és máris csak 6 pont volt közte (41-35). Tóth újabb kosaránál (42-39) már csak egy labdányira voltunk a vendéglátótól, de a VKK 49-41-re lépett meg a félidőre.

Együttesünk azonban jól reagált a hátrányra és rendezte a sorokat az öltözőben! A harmadik negyedben megint azt a DKKA-t láthattuk, amelyet a párharc első mérkőzésén. 51-51-nél értük utol a hazaiakat, a következő támadásnál Szabó a vezetést is megszerezte. 53 pontnál megakadt a Veszprém szekere, több mint 3 percig nem szerzett kosarat. 63-53-nál, tízpontos fehérvári vezetéstél talált be ismét. Nagyot fordult a találkozó képe, és innentől gyakorlatilag végig tíz pont körül billegett a különbség. Csapatunk jól menedzselte a harmadik negyedben megszerzett előnyt, és végül 85-73-ra Veszprémben is legyőzte elődöntős ellenfelét, ezzel 2-0-ra megnyerte a párharcot és döntőbe jutott!

Ezúttal a Tóth Péter (22 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz, 33 VAL), Kis Raul (23 pont, 9 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 33 VAL) páros hozta a legjobb mutatókat, és Szabó Zsolt (21 pont, 8 lepattanó, 24 VAL) is kitett magáért. A 2-0-ra megnyert elődöntős párharc után a Tiszaújvárossal küzdhetünk meg a három győzelemig tartó fináléban, amely a SMAFC-ot búcsúztatta szintén két mérkőzésen.

Veszprém KK – Dávid Kornél KA 73-85 (25-20,24-21,8-27,16-17)

DKKA: Tóth P. 22/9, Szalczgruber Á. 4, Molnár D., Szabó Zs. 21/3, Kis R. 23/3

Csere: Somogyfoki P. 10/6, Kuttor G. 5/3, Büki B., Keller V. (Somogyfoki Sz., Denk N., Simon B.)

Maár Benedek: Először is gratulálok a Veszprémnek, akik nagyon jól játszottak, főleg az első félidőben. Igazi playoff hangulatú mérkőzést vívtunk. Az elején nagyon tompán kezdtünk, hiányzott az agresszivitás a játékunkból. A félidőben azonban rendezni tudtuk a sorokat, és főleg a jó védekezésünknek köszönhetően meg tudtuk nyerni ezt a nagyon fontos mérkőzést. Most nagyon boldogok vagyunk, de holnaptól készülünk a Tiszaújváros – SMAFC párharc győztesére.