57
Negyedek: 21-18, 28-10, 22-14, 27-15
IMG_0150

A második negyed közepéig volt izgalmas a rájátszás első mérkőzése.

Bármennyire is jó hírek érkeztek a fiúk háza tájáról, Szalczgruber Ádám és Hegedüs Kornél is civilben nézte a találkozót. Visszatért viszont Somogyfoki Péter és a junior korú Denk Norbert. Hiába kezdtük 7-2-vel a mérkőzést, a ’Haraszti is hamar lendületbe jött. Az 5. percben, 9-8-nál Szabó Zsolt reklamált meg egy elmaradt fújást technikait érően, és a büntetőből Joó kiegyenlített, sőt, Boinitzer a vezetést is megszerezte. Idővel rendeztük a sorokat. A 7. perc végén Simon triplájánál 20-13-ra vezettünk, majd a DMTK 21-18-ra zárkózott fel az első dudaszóra. A második negyed feléig hasonló mederben folyt a mérkőzés, nem engedtek el minket a kék-sárgák. 31-28 után jött a fordulat. Tempót váltottunk, amit a vendégek nem tudtak lekövetni, és zsinórban 18 (!) dobott ponttal gyakorlatilag el is döntöttük a mérkőzést.

Fantasztikus alley-ooppal indult a második félidő: Kis Raul és Simon összjátékából jött össze az egész mérkőzés legszebb kosara. Simon az egész mérkőzésen rendkívül ponterősnek bizonyult, kívülről-belülről szállította a kosarakat. A nagy különbség csak tovább nőtt, és a 28. percben már harmincat számoltunk (69-39) az alapszakasz nyolcadik helyezettjére. A negyedik negyed már csak formalitás volt. Külön öröm, hogy Denk Norbi is kosárral tért vissza sérülése után. A vége 98-57-es, meggyőző különbség lett. Hiába a nagyarányú siker, ezért is csak egy győzelem jár. Az elődöntőbe jutáshoz szükséges másodikat vasárnap este lehet megszerezni Dunaharasztiban.

A rájátszás első összecsapásán A Szabó Zsolt (18 pont, 80%-os mezőnyszázalék, 11 lepattanó, 6 gólpassz, 37 VAL), Kis Raul (14 pont, 18 pont, 10 gólpassz, 36 VAL – tripla dupla), Simon Benedek (23 pont, 64% mezőnyből, 24 VAL) trió tette le a legjobb egyéni teljesítményt.

Dávid Kornél KA – Dunaharaszti MTK 98-57 (21-18, 28-10, 22-14, 27-15)

MKOSZ Edzőközpont, v.: Horváth A., Benedek Z., Magyari V. (Fekete L.)

DKKA: Simon B. 23/15, Tóth P. 10/9, Kuttor G. 13/6, Szabó Zs. 18, Kis R. 14

Csere: Somogyfoki P., Molnár D. 7, Keller V. 7, Büki B. 2, Denk N. 2, Somogyfoki Sz. 2