DKKA

Ez történt az elmúlt héten – Összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

A hét, sőt, a szezon egyik legnagyobb győzelmét hozták a kadett lányok. Egyik idegenbeli túrájukon sem termett babér a junior fiúknak. Fordulót rendeztek a serdülő fiúknál.

Junior fiú csapatunk kétszer is pályára lépett a múlt héten, de sem a szegedi, sem a zalaegerszegi túrája nem hozott győzelmet. A csoport talán legerősebb együttese otthonában erősen hiányos kerettel is sikerült meccsben maradni, sőt, Vincz Botondék 30 perc játék után 48-43-ra vezettek. A végjátékra átvette a kezdeményezést a Szedeák, majd Denk Norbert vezetésével egyenlített a DKKA. 66-66 után 2+1-et értek el a hazaiak, az ellentámadásból Jánni kihagyta a hármast, így a Szeged örülhetett a végén. A DKKA legjobbja a 21 pontig, 15 lepattanóig és 22-es teljesítményindexig jutó Denk Norbert lett.

Zalaegerszegen már nem tudtak ilyen nyílt mérkőzést játszani a fiúk. Mind a négy negyedet elveszítve, 102-62-es vereséget szenvedtek. Ráadásul sérülés miatt Denk Norbert idő előtt kiszállt a játékból. A csapat legjobbja így is Norbi lett a maga 14 pontjával és 15 VAL-jával.

A DKKA a héten két újabb meccset játszik, elsőként a Beszterce KK otthonában.

U20-as csapatunk a DMTK-Zsíros Akadémia vendégeként szenvedett vereséget.

Szedeák – Dávid Kornél KA 69-66 (12-18, 16-11, 15-19, 26-18)

DKKA: Vincz B. 14/6, Jánni Á. 5/3, Denk M. 8/6, Denk N. 21, Valicsek D. 8

Csere: Szaniszló B. 8/6, Hüll M. 2 (Somogyfoki B., Szász M., Gyenes I., Mészáros G.)

Gáll Dominik értékelése itt olvasható.

Zalakerámia ZTE KK – Dávid Kornél KA 102-62 (31-16, 23-18, 21-17, 27-11)

DKKA: Jánni Á. 10, Denk M. 8, Denk N. 14/3, Szaniszló B. 4, Valicsek D. 3

Csere: Guttmann B. 9, Sándor D. 9, Debreczeny D. 5/3, Gyenes I., Somogyfoki B.

Vereségbe futottak hazai pályán a Körmend ellen a kadett fiúk is. A 27-15-re elveszített első negyed után a félidőre sikerült ledolgozni a hátrány nagy részét, de a 36-37-ről kezdődő második húsz percben mindössze 14 pontot dobtak a srácok – ez pedig nem jelentett sok jót. A körmendi pontgyáros Bartikot sem sikerült kikapcsolni, ő szerezte a vendégek pontjainak majdnem felét. A legjobb teljesítményt Szász Mátyás hozta 21 ponttal, 12 lepattanóval és 10 kiharcolt faulttal, ami 22 VAL-t ért. A srácok szombaton az NKA Pécs B-csapata ellen javíthatnak.

Dávid Kornél KA – AKMÉ Körmendi Törpördögök 50-72 (15-27, 21-10, 8-21, 6-14)

DKKA: Szász M. 21, Sipos Á. 11/6, Mészáros G. 9/3, Debreczeny D. 6, Knizse R. 2

Csere: Szalai D., Szabó M., Bencze B., Gajárszky-Tóth Zs., Szecső R., Mester A. 1

Blahó Barnabás értékelése itt olvasható.

Óriási győzelmet aratott a múlt héten leány kadett csapatunk. Kovács Dávid és Zele Dorina lányai kevés kivétellel nagyszerű első félidőt produkáltak a magasabb és rutinosabb játékosokból álló Kecskeméti KA ellen. A második félidő kiélezett meccset hozott, a végén azonban felénk billent a mérleg nyelve, így a két alapszakaszbeli viszonylag sima vereség után harmadik nekifutásra megszerezték a Kecskemét skalpját Milis Lilláék. A nagyszerű csapatszintű teljesítmény mellett két kiemelkedő egyéni produktum is akadt: Vagyon Réka 19 pontja és 9 lepattanója (32 VAL), valamint Sverteczki Sára 18 pontos, 18 lepattanós izmos dupla-duplája (29 VAL). A lányok a DEAC ellen, idegenben folytatják.

Dávid Kornél KA – Kecskeméti KA 56-53 (13-8, 13-15, 13-17, 17-13)

DKKA: Milis L. 11, Simon L. 1, Vagyon R. 19, Stein-Vinklár F. 1, Sverteczki S. 18

Csere: Keller L. 2, Herter H. 2, Kovács K., Osztotics V. 2 (Horváth V., Vidács V.)

Kovács Dávid értékelése itt olvasható.

Nem sikerült jól a serdülő fiúk nyíregyházi kirándulása. Szombaton a hazaiak, majd a Vasas/B ellen, vasárnap a Soproni Sportiskola ellen szenvedtek vereséget. Baj persze így sincs, hiszen a csapat az alsó ágon keresztül is elérheti a kitűzött célt, a 16 közé kerülést. A 4. fordulóban, majd március 23-án a Kiss Lenke KA, a Szolnoki KA és a Budapesti Honvéd B-csapata ellen folytathatják.

Dávid Kornél KA – NYKK Eötvös 76-84 (17-18, 20-8, 18-22, 18-25)

DKKA: Minárovits M. 18, Dancs G. 16, Szondi M. 10, Csidei Z. 8/6, Csabai M. 6, Máthé-Tóth M. 6, Magda B. 6, Somogyi L. 5/3, Csukás D. 1, Vinklár E., Máté Á., Máté H.

Dávid Kornél KA – Vasas Akadémia/B 57-97 (15-25, 11-17, 18-21, 13-34)

DKKA: Dancs G. 20/6, Szondi M. 15, Máthé-Tóth M. 10, Csabai M. 5, Minárovits M. 4, Magda B. 2, Csidei Z. 1, Máté Á., Somogyi L., Vinklár E., Csukás D., Máté H.

Soproni SI KA SKC – Dávid Kornél KA 71-44 (22-11, 10-18, 25-13, 14-2)

DKKA: Minárovits M. 10, Magda B. 8, Dancs G. 7/3, Csidei Z. 6, Szondi M. 6, Csabai M. 2, Máté Á. 2, Vinklár E. 2, Máthé-Tóth M. 1, Somogyi L., Csukás D., Máté H.

Nagy Tamás értékelése itt olvasható.

Serdülő fiú B-csapatunk az Alsóház 2. fordulóján szerepelt Budapesten. A TFSE-t 60-55-re legyőzték, a rendező Óbudai Kaszásoktól viszont 75-69-re kikaptak Szigetvári Zoltán és Gáll Dominik tanítványai.

TFSE – Dávid Kornél KA/B 55-60 (6-13, 20-10, 11-19, 18-18)

DKKA: Dancs M. 20, Gosztolai R. 11, Osztotics G. 9, Czipó D. 9/3, Vághó B. 6, Hódis Á. 3, Kovács N. 2, Várszegi M., Brichter Á., Somlyó D.

Dávid Kornél KA/B – Óbudai Kaszások 69-75 (14-28, 17-12, 28-18, 10-17)

DKKA: Dancs M. 24, Czipó D. 17, Osztotics G. 10, Gosztolai R. 10, Vághó B. 4, Kovács N. 3, Várszegi M. 1, Brichter Á., Somlyó D., Hódis Á.

Szigetvári Zoltán értékelése itt olvasható.

A Tigrisek kenguru csapatunk a Három Város Tornáján szerepelt Pécsett. Kovács Tímea és Maár Eszter csapata a rendező PVSK mellett az Uni Győr kenguru csapatával is találkozott.

DKKA Tigrisek – Uni Győr NKA 49-73 (10-23, 14-18, 15-16, 10-16)

PVSK NKA – DKKA Tigrisek 80-22 (6