DKKA

Ez történt az elmúlt héten – összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Petz Gábor

Újra nyertek a rájátszásban a kadett fiúk. Még él az esély a B-döntő elérésére a serdülő fiúknál. Fordulót rendeztek a kenguruknál.

Fiú kadett csapatunk másodszor is magabiztos győzelmet aratott a Budapesti Honvéd/B csapata felett. Szász Mátyásék 84-58-ra nyertek, úgy, hogy az első félidőben mindössze 26 pontot kaptak az 55 dobotthoz képest. A harmadik negyedben tovább nőtt a különbség, így az is belefért, hogy a záró felvonásban egy tízest ledolgozzanak a fővárosiak. A DKKA-ból ezúttal Debreczeny Dávid (20 pont, 71% mezőnyből, 11 lepattanó, 31 VAL) és Sipos Ádám (17 pont, 21 VAL) hozta a két legjobb teljesítményt.

Dávid Kornél KA – Budapesti Honvéd SE/B 84-58 (30-17, 25-9, 18-11, 11-21)

Statisztika, pontszerzők itt.

Blahó Barnabás értékelése itt olvasható.

Serdülő fiú csapatunk már a szombati napon bebiztosította helyét a csoport első két csapata között, hiszen előbb a Pilis Basketet, majd az Alba Fehérvárt is legyőzte a Kaszások Sportcsarnokban. Az is belefért, hogy a visszasorolt, bombaerős Kaszások/B ellen az utolsó napon nagy különbséggel veszítsen. Ez a második hely azt jelenti, hogy a következő körben a B-döntőért játszhatnak a fiúk. A Pilis ellen Szondi Márk 20, az Alba ellen Minárovits Milán 22, a Kaszások ellen Máthé-Tóth Marcell Patrik 18 ponttal volt a legeredményesebb.

Dávid Kornél KA – Pilis Basket 83-54 (25-12, 15-10, 21-20, 22-12)

Pontszerzők itt.

Dávid Kornél KA – Alba Fehérvár 92-75 (29-21, 18-17, 29-14, 16-23)

Óbudai Kaszások/B – Dávid Kornél KA 109-58 (24-10, 26-14, 28-19, 31-15)

Nagy Tamás értékelése itt olvasható.

Serdülő B-csapatunk is Budapesten szerepelt. A DKKA/B és a Kaszások/A csatáját Akadémiánk nyerte 60-52-re, a Lehel Kosársuli ellen viszont nem sikerült a duplázás. A Kaszások ellen Osztotics Gergő és Dancs Márton 15-15, a Jászberény ellen Osztotics Gergő 18 ponttal volt a csapat legeredményesebbje.

Óbudai Kaszások – Dávid Kornél KA/B 52-60 (13-18, 14-9, 12-12, 13-21)

Dávid Kornél KA/B – Lehel Kosársuli 70-74 (19-15, 22-19, 8-21, 21-19)

Szigetvári Zoltán értékelése itt olvasható.

Serdülő C-csapatunk Veszprémben előbb a Dunaújvárosi Sárkányok, majd a VUKE/B ellen lépett pályára. Mindkét meccsen Mayer Márk volt a legeredményesebb DKKA-játékos 7 és 12 ponttal.

Dunaújvárosi Sárkányok – Dávid Kornél KA/C 96-25 (25-8, 32-5, 19-6, 20-6)

VUKE/B – Dávid Kornél KA/C 88-35 (26-6, 25-10, 15-15, 22-4)

Kodak Gergő értékelése itt olvasható.

Leány serdülő B-csapatunk hazai pályán szerepelhetett. A DKKA-rendezésű torna remekül sikerült, hiszen a VESC-et és a Száguldó Gepárdokat is sikerült legyőzni. Németh Csenge a két mérkőzésen 54 pontot szerzett összesen.

VESC – Dávid Kornél KA/B 51-67 (12-23, 11-12, 9-16, 19-16)

Dávid Kornél KA/B – Száguldó Gepárdok 93-28 (22-6, 23-5, 27-11, 21-6)

Frindt Nikolett értékelése itt olvasható.

Fordulót rendeztek a Kenguru Kupában. Az Akadémiánk által ismét kisajátított 8. régiós A-csoportban két nagy különbségű győzelemmel a Darazsak végeztek az első helyen, a Vezérek pedig az Ördögöket legyőzve maradtak bent a legjobbak között. A C-csoportban kettőt nyertek az Ugrómókusok. Az F-csoportban harmadik helyen végeztek a Tigrisek, a G-csoportban pedig győztek a Zsiráfok és harmadik helyen végeztek a Flamingók. A Darazsak játékosa, Oroszlán Kristóf ezúttal 73 pontot szórt a két meccsen.