DKKA Férfi NBI/B

Két győzelem az Eszterházy SC ellen

Picture of Petz Gábor

A felnőttek nagy különbséggel, a fiatalok egyetlen ponttal verték meg az egrieket.

Hegedüs Kornél és Somogyfoki Péter civilben nézte a találkozót, rajtuk kívül mindenki bevethető volt. Az első két percet 11-3-mal nyitottuk, és a 7. percben, Szabó Zsolt kosara után volt először tíz a különbség (19-9). Az első negyedet 24-12-re nyertük, és a folytatásban is egyoldalú maradt a mérkőzés. A félidő végére elértük a 20 pontos előnyt is. A 40-20-ról kezdődő harmadik negyed sem tartogatott izgalmakat. 28 ponttal vezettünk az utolsó szünet előtt. A végére teljesen elfogyott ellenfelünk; a negyedik tíz percet 29-9-re nyertük meg. A vége 91-43 lett.

Dzunic Branislav szépen keverte a kártyákat és tartotta tűzben a játékosokat: 24 percnél senki sem töltött több időt a pályán. Ennek megfelelően a teljesítmények is szépen eloszlottak. 7 játékosunk is legalább 10 VAL-t termelt, közülük Szabó Zsolt (18 pont, 9 lepattanó, 25 VAL) és Kis Raul (9 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz, 23 VAL) hozta a két legjobb teljesítményt.

Dávid Kornél KA – Eszterházy SC 91-43 (24-12, 16-8, 22-14, 29-9)

MKOSZ Edzőközpont, v.: Hervay, Gaál, Farkas (Maár)

DKKA: Tóth P. 9/3, Molnár D. 10, Büki B. 9/3, Szabó Zs. 18, Kis R. 9/3

Csere: Szalczgruber Á. 10, Kuttor G. 6, Simon B. 18/9, Keller V., Somogyfoki Sz.

Dzunic Branislav és Kuttor Gergő értékelése:

U20-as csapatunk szorosabb meccset játszott az egri fiatalokkal. A 9 ponttal elveszített első félidő után a harmadik negyedben megtáltosodott a csapat és teljesen ledolgozta hátrányát. Sőt, a negyedik negyed nagy részében már vezetett. Az utolsó percben az Eger büntetőt dobhatott az egyenlítésért, de az kimaradt, így a végén a DKKA örülhetett. A csapatból Budai Bálint 22 ponttal és 7 lepattanóval 27 VAL-ig jutott.

Dávid Kornél KA U20 – Eszterházy SC U20 74-73 (18-23, 13-17, 27-18, 16-15)

DKKA: Ugrics B. 8, Arany Zs. 8/6, Budai B. 22/3, Hüll M. 18/3, Kulifai O. 2

Csere: Máté B. 14/9, Roszel I., Kocsis M. 2, Borgatti N. (Szántó M., Antal D.)

Horváth Richárd értékelése itt olvasható.