DKKA Női NBI/A

Két hazai meccs jön egymás után

Picture of Petz Gábor

Petz Gábor

Vasárnap a Darazsakat, szerdán a Pécset fogadjuk az Alba Regiában.

Benne vagyunk az alapszakasz hajrájában, és egy elmaradás miatt még ötször lépünk pályára a bajnokság második körében. A menetrend úgy hozta, hogy két hazai után három idegenbelivel fejezzük be a szezon ezen részét, és vélhetően csak az utolsó két körben, két közvetlen riválisunk otthonában dől el, hogy hányadik helyről fordulunk a play-offra vagy a play-outra.

Vasárnap a kisebbik soproni együttes, a Darazsak Sportakadémia érkezik az Alba Regia Sportcsarnokba. A velük játszott tavalyi B-csoportos döntős párharc már csak emlék, hiszen azóta többször is találkozott már a két csapat, másrészt mindkét keret sokat változott tavaly tavasz óta – a Darazsak épp a napokban igazolta „vissza” a tavaly nagyszerű évet futó Toman Dórát a Sopron Baskettől, de nálunk is változott a keret a közelmúltban Precious Johnson érkezésével. A Darazsak, bár eddig nem nyert meccset az A-csoportban, fiatal csapatával, lendületes, harcos játékával megnehezíti az ellenfelek életét, így nekünk is erre kell készülnünk.

Nálunk értelemszerűen jó a hangulat, hiszen múlt héten megtört a (topcsapatok elleni) vereségszéria, hosszú idő után ismét nyertünk. Ráadásul úgy fejeztük be a BKG elleni mérkőzést, ami rengeteg pluszt adott a következő napokra is. „Ezt az akaratot kell továbbvinnünk a Darazsak ellen is” – fogalmazott vezetőedzőnk. Szentpáli Gergő arra hívta fel a figyelmet, hogy nagy hangsúlyt kell fektetni a visszarendeződésre és az egy-egy elleni védekezésre, illetve az eladott labdák (minél alacsonyabb) számára.

A mérkőzés vasárnap 18 órakor kezdődik, és ezúttal is ingyenes belépéssel várunk mindenkit, aki szurkolni szeretne a lányoknak. A találkozó online megtekintése a hónap eleje óta előfizetéshez kötött a hunbasket.tv-n.

Dávid Kornél KA – Darazsak Sportakadémia

Alba Regia Sportcsarnok, vasárnap 18:00