DKKA Férfi NBI/B

Kosáresővel búcsúztattuk az alapszakaszt

Picture of Petz Gábor

Száztizennégy pontot szórtunk a Békéscsabának. Fiataljaink is nyertek.

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén is akadtak hiányzók: Hegedüs Kornél és a napokban megsérült Szabó Zsolt csak a kispad végén foglalt helyet, mint ahogy Somogyfoki Péter is, aki csak a szükséges létszám miatt öltözött át. A 2. percben már 8-0-ra vezettünk, és bár a Békéscsaba ezután kifogott egy jó periódust (12-1-es sorozatával átvette a vezetést egy rövid időre), egy időkéréssel rendeztük a sorokat és az első kisszünetre 28-16-ra léptünk el. A második negyedben tovább nyílt az olló. A 16. perc végére elértük a húszpontos előnyt. A nagyszünetre 58-31-ig húztunk el.

A második félidőben sem hagyott alább a srácok kedve. A 24. percre megvolt a közte harminc (69-38), a harmadik etap végére pedig a közte negyven (83-43). A negyedik negyedet is megnyomtuk, a vége csaknem 60 pontos siker lett – férfi felnőtt csapatunk méltó módon búcsúztatta az alapszakaszt. A DKKA legjobbja az utolsó fordulóban a 40 VAL-ig jutó Simon Benedek (25 pont, 9 lepattanó) és a 37 VAL-ig jutó Kis Raul (16 pont, 11 lepattanó) lett.

Mivel a Hódmezővásárhely hosszabbítás után legyűrte a paksi fiatalokat, így a Dunaharaszti lesz az ellenfelünk a play-off első körében.

Dávid Kornél KA – Békéscsabai KK 114-58 (28-16, 30-15, 25-12, 31-15)

MKOSZ Edzőközpont, v.: Kapusi, Esztergályos, Kéri (Bognár)

DKKA: Tóth P. 7, Simon B. 25/9, Kuttor G. 10, Keller V. 15, Kis R. 16/9

Csere: Molnár D. 13/9, Somogyfoki Sz. 14, Büki B. 2, Szalczgruber Á. 12/6 (Somogyfoki P.)

Simon Benedek és Dzunic Branislav értékelése:

U20-as csapatunk is győzelemmel zárta az alapszakaszt. Guttmann Benedekék főleg kiváló második negyedüknek köszönhetik sikerüket. A srácok oda-vissza legyőzték a Békés vármegyeieket. A csapat legjobbja a Guttmann Benedek (23 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz, 24 VAL), Hüll Marcell (19 pont, 5 lepattanó, 20 VAL), Budai Bálint (12 pont, 6 lepattanó, 20 VAL) trió volt.

Dávid Kornél KA U20 – Békéscsabai KK U20 79-66 (19-18, 22-6, 18-25, 20-17)

DKKA: Hüll M. 19/9, Guttmann B. 23/3, Budai B. 12/3, Vincz B. 9/3, Ugrics B. 4

Csere: Kulifai O. 5, Rigó B., Arany Zs. 3/3, Szalczgruber Zs. 4, Antal D., Roszel I., Szántó M.