EYBL Montenegró

Montenegróban jártunk

Petz Gábor

Botos Péter

Csütörtökön reggel indult útra U16-os csapatunk Montenegróba. 14 órás út után érkeztünk meg Tivatba, ahol 4 mérkőzés várt ránk.

Első mérkőzés:

A bolgár Buba Basketball ellen játszottuk első meccsünket. Jól kezdtük a találkozót és végig vezettünk is az első félidőben. A fordulás után azonban, kényelmessé váltunk és hagytuk fordítani valamint ellépni ellenfelünket. A negyedik negyedben visszataláltunk a helyes útra és már úgy nézett ki, hogy meg tudjuk nyerni a mérkőzést, de egy 9 méteres 3 pontossal hosszabbításra mentettek a bolgárok. A hosszabbításban már az ő akaratuk érvényesült, így egy nagyon tanulságos meccsen vereséget szenvedtünk.

DKKA- BUBA Basketball
81-85 (h.u.)
23-14; 14-17; 16-30; 22-14; 6-10

DKKA: Orbán 1; Márton 25/3; Mészáros 15/3; Debreczeny 6; Törzsök 2
Csere: Sipos 2; Sándor 6/3; Jecs 2; Csizmadia 4; Knizse 4; Szabó 6, Malét-Szabó 8

Második mérkőzés:

A csehek ellen nagyon gyengén kezdtünk. Talán még a fejekben volt az előző meccs végjátéka. Hamar nagy hátárnyba kerültünk, de nem adtuk fel és 10 pont köré zárkóztunk a negyed végére. A második és harmadik negyed teljesen kiegyenlített volt, de a negyedik negyedben ismét el tudott lépni tőlünk az ellenfél. A védekezéssel és a játékkal nem volt nagy probléma, de szinte minden helyzet kimaradt a meccs második felében.

DKKA-TJ Sokol Prazsky
48-74
9-21; 19-19; 11-12; 9-22

DKKA: Orbán 0; Márton 12; Mészáros 7/3; Debreczeny 4; Törzsök 2
Csere: Sipos 3/3; Sándor 9; Jecs 2; Szász 2; Csizmadia 5/3; Szabó 2, Malét-Szabó 0

Harmadik mérkőzés:

Hamar magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Minden az agresszivitásunkon múlt. Az előny birtokában elkényelmesedtünk és magunkra engedtük a törököket. Ezt jó párszor eljátszottuk a meccsen. Egészen addig, míg a harmadik negyed vége felé már csak 2 ponttal vezettünk. Innentől sebességet tudtunk váltani és magabiztos győzelmet arattunk a végjátékban.

Academy Istanbul-DKKA
55-73
6-16; 18-17; 18-19; 13-21

DKKA: Orbán 11/9; Márton 16; Mészáros 8; Debreczeny 2; Törzsök 2
Csere: Sipos 8/6; Sándor 13; Jecs 2; Szász 7/3; Malét-Szabó 2; Knizse 2; Szabó 0

Negyedik mérkőzés:

Jót tett a Srácok önbizalmának a törökök elleni győzelem. Nagyon jó hangulatban vártuk a románok elleni meccset. Jól is kezdtünk, vezettünk is sokáig, de a szünetre egyenlíteni tudott az ellenfél. A harmadik negyed kiegyenlített játéka után 2 pontos hátrányból vártuk a záró játékrészt. Gyors játékot és sok kosarat hozott az utolsó etap, amiből mi jöttünk ki jól és nyerni tudtunk.

Külön öröm, hogy a törökök elleni végjátékot 5-6 játékossal hoztuk le, míg a románok elleni kiélezett csatát pedig a másik 6-7 ember zárta le.

ACS Dan Dacian-DKKA
82-87
23-30; 16-9; 18-16; 25-32

DKKA: Orbán 0; Márton 3; Mészáros 0; Debreczeny 7/3; Törzsök 11
Csere: Sipos 12/9; Sándor 17; Jecs 11/3; Szász 11; Csizmadia ; Knizse 2; Szabó 7/6

Bízom benne, hogy nagy élmény volt a Gyerekeknek ez a nemzetközi lehetőség és a sok tanulságot átmentjük a hazai bajnokságba. Örülök, hogy ennyi szülő, hozzátartozó is velünk tudott tartani és biztattak minket végig.