IV. negyed: 10 6
Hosszabbítás: 0 0

Edzői értékelés:

Ádám Csilla (Rókák):

Jól indult a meccs, láttam már ügyes megmozdulásokat a lányoktól, amiket edzéseken rendszeresen gyakorolunk és ennek nagyon örülök.

Köszönjük a sportszerű játékot a Párducoknak!

Deme Dóra (Kacsák):

Második fordulóban az „újonc” Tigrisek ellen jól kezdtünk, az első negyedben bátran, a másodikban kicsit visszaestünk, sok közeli helyzet kimaradt és a védekezésben is akadtak gondjaink. De magabiztos előnnyel kezdhettük a második félidőt, habár a büntetőink megint alig mentek be – szokjuk a mini palánkot.

Ellenfelünkkel nem bírtunk a harmadik negyedben, 1-1 kosár esett mindkét oldalon. Az utolsó játékrészben a lányok harcias védekezéssel megállítottak minket, majdhogynem fordítottak is, de viszonylag tartva az eredményt, végül mi jöttünk ki jobban belőle.

Ellenfelünknek köszönjük a játékot.

Kováts Nóra (Tigrisek):

Ez volt az első hivatalos mérkőzésünk, de szerencsére lámpaláznak semmi nyomát sem láttam a játékosaimon.

Számunkra inkább az jelentette a problémát, hogy az ellenfélben játszó kisfiúk érvényesíteni tudták a fizikai fölényüket, aminek hatására hamar jelentős előnyöz jutottak.

A második félidőben teljesen más volt a játék képe, agresszív védekezésünknek köszönhetően rengeteg labdát szereztünk, amivel vissza is tudtunk jönni a meccsbe, de sajnos már túl későn.

Mindenesetre biztató, hogy a harmadik negyedet egálra hoztuk, a negyedik negyedet pedig meg is nyertük.

Nagyot küzdöttek a lányok, emelt fővel hagyhattuk el a pályát.

IV. negyed: 0 13

A kevés dobott kosár ellenére örülök, hogy az alapvető technikai elemek elsajátításával jól haladunk és ez látszik is a mérkőzéseken.

Gratulálunk ellenfeleinknek!

A Rókák elleni mérkőzésen nagyon szépen, fegyelmezetten játszottunk, betartva az edzői utasításokat.

A győzelemhez nagyban hozzájárult Jung Eszter kiváló teljesítménye, aki 20 perc alatt 30 pontig jutott.

Nagyon büszke vagyok a lányokra, egytől-egyig kitettek magukért!  Folytatjuk a megkezdett munkát, hogy a jövőben még több sikerben legyen részük.

Edzői értékelés:  Deme Dóra (Kacsák):

A feljutásért játszhattunk a nap második mérkőzésén.

Az öltözőben megbeszéltük, hogy az előző meccset kitöröljük, új lappal vágunk neki a többségében fiúkból álló csapat ellen. Ez, sajnos, nem sikerült, az első sor mindössze 1 kosarat szerzett.

A második ötös – alakítottunk ugyan rajta – de végre magára talált és előnyeit (magasság, gyorsaság) tudta kamatoztatni, 13 szerezett ponttal elhúztunk.

A félidei büntetők ismét nem sikerültek, ugyan vezettünk, de minden meccsen értékes pontokat tudnánk még szerezni ezekből a dobásokból, ha odafigyelünk a mozdulatra.

A harmadik negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, míg végül az utolsó játékrészt szerzett labdákból, lepattanókból (végre!!!) gyors, könnyű kosarakat dobtunk.

Gratulálok csapatomnak, folytatjuk decemberben eggyel feljebb, a „D” csoportban! 🙂

Túl hosszú volt a várakozás a két mérkőzés között, közben elfelejtettünk kosárlabdázni…