DKKA

Ez történt az elmúlt héten – Összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Petz Gábor

Sokáig jól alakult a junior fiú csapat szolnoki vendégjátéka. Fokozatosan építették fel előnyüket Vincz Botondék (13. perc, 18-25), de a Szolnok kemény ellenfélnek bizonyult és lőtávolon belül tudott maradni a félidőig. A harmadik negyedben tovább nőtt az előny, 42-29-re, majd 49-34-re is vezetett a DKKA. A 30. perc végére visszajöttek a hazaiak tíz pont alá, a negyedik negyedben pedig még tovább üldözték Gáll Dominik fiait. A 39. percre egyetlen pont maradt az előnyből (58-59), amikor a meccs legjobbja, Denk Norbert harcolt ki személyit. Az egész meccsen parádésan kosárlabdázó játékosunk keze azonban mindkétszer megremegett, és az ellentámadásból a Szolnok legjobbja, Forgács harcolt ki büntetőket, és nem hibázott.

A DKKA és az egész mezőny legjobbja kihagyott büntetői ellenére a 25 pontig, 13 lepattanóig és 6 gólpasszig jutó Denk Norbert lett, aki 40 VAL-ig jutott.

Szolnoki KA – Dávid Kornél KA 60-59 (18-21, 7-10, 15-18, 20-10)

DKKA: Jánni Á. 3, Valicsek D. 6, Vincz B. 14/6, Denk M. 6, Denk N. 25/12

Csere: Guttmann B. 3/3, Szaniszló B. 2, Sándor D., Törzsök Á. (Reischl K., Hüll M., Somogyfoki B.)

Gáll Dominik értékelése itt olvasható.

Pályára lépett U20-as fiú csapatunk is. A SMAFC elleni mérkőzésükről itt írtunk, Horváth Richárd vezetőedző pedig itt értékelte a találkozót.

Fiú kadett együttesünk az Oroszlány ellen zárta az alapszakaszt, és már korábban bebetonozódott az 5. helye. A Debreczeny Dávid nélkül kiálló csapat remek első félidőt produkált, és a nagyszünetben vezetett is, de a harmadik és a negyedik negyedben fordított, és végül magabiztosan nyert az OSE Lions. Míg csapatunk az első félidőben 45 pontot szerzett, addig a másodikban csak 25-öt, így pedig összességében nem volt esélye a visszavágásra. A DKKA legjobbja a 23 pontos, 6 lepattanós, 22 VAL-ig jutó Mészáros Gergő lett.

Dávid Kornél KA – MVM-OSE Lions 70-90 (24-27, 21-17, 16-25, 9-21)

DKKA: Sipos Á. 10, Orbán O., Mészáros G. 23/9, Szász M. 13/9, Knizse R. 6

Csere: Bencze B. 4, Szalai D. 6/6, Szecső R. 3/3, Kiss V., Szecső D., Gajárszky-Tóth Z., Szabó M. 5/3

Blahó Barnabás értékelése itt olvasható.

Fiú kadett B-csapatunk az OSE B-együttesével játszott, és veszített nagy különbséggel. A srácok az utolsó tíz percben tudtak leginkább ellenállást kifejteni. A csapat legeredményesebb dobója Fekete Alex lett, aki 16 egységig jutott.

Dávid Kornél KA/B – MVM-OSE Lions/B 38-98 (9-23, 8-28, 11-30, 10-17)

DKKA: Fekete A. 16, Szécsi B. 9/9, Merényi M. 6, Kossa G. 4/3, Horváth K. 3/3, Balsay D., Balazsek A., Homoki Zs., Almási V., Scherer B., Németh G.

Leány kadett B-csapatunk Győrben szerepelt, az Uni Győr második együttese ellen. A vegyes összetételű csapat az első félidőben jól tartotta magát: a nagyszünetben még mindössze 8 pont volt a hátránya. A szünet után aztán elhúzott a hazai csapat. A DKKA legjobbja a 12 pontos Herter Hanna lett.

Uni Győr NKA/B – Dávid Kornél KA/B 71-47 (17-12, 18-15, 15-8, 21-12)

DKKA: Herter H. 12, Koszpek K. 9/3, Ehmann Cs. 8, Prém A. 6, Kovács K. 4, Vidács V. 4, Horváth V. 2, Sándor M. 2, Fojtek Zs., Kozma J., Császár M.

Kovács Dávid értékelése itt olvasható.

Fordulót rendeztek a Gyermek Kupában, ahol immáron Felső- és Alsóházban folytatódnak a küzdelmek. A 6-7-8. régió összevont csoportjaiban az Alligators a térség két talán legerősebb együttesével, a Kaposvárral és az NKA Péccsel, a Pandák pedig a Szekszárddal és a PVSK-val szemben maradt alul. Az Alligators egy csoportot visszacsúszva készülhet a következő fordulóra. Alsóházi csapataink közül a Cougars a Marcalit, a Bulls pedig a Pákozdot győzte le.