DKKA Férfi NBI/B

Nem jelentett gondot a Százhalombatta legyőzése

Picture of Petz Gábor

Számos hiányzó mellett Tóth Péter visszatérésének örülhettünk. Nagy csatában győztek az U20-asok is.

Mindössze tíz játékost neveztünk a mérkőzésre, és hét felnőttünk mellett három, hétről hétre a junior csapatban bizonyító tehetség került a meccskeretbe. Nem is jött el a csarnokba Molnár Dániel, Kuttor Gergő és Szalczgruber Ádám. Szabó Zsolt és Hegedüs Kornél civilben nézte a mérkőzést. Ott volt viszont a pályán a vállsérülése után Tóth Péter, akinek a visszatérésére aztán nem számítottunk. A 6. percben pályára is lépett a rutinos játékos – és milyen jól tette! 27 VAL-t szorgoskodott össze a pályán töltött 23 perc alatt.

Maga a mérkőzés csak az első percekben tartogatott izgalmakat. A 10. percig jól tartotta magát a ’Batta, és csak 20-17 után kezdtünk eltávolodni ellenfelünktől. Kiválóan sikerült második és harmadik negyedünknek köszönhetően fölényes sikert arattunk, és a pályára lépők olykor látványos elemekkel szórakoztatták a közönséget.

A csapat legjobbja a Simon Benedek (28 pont, 63% mezőnyből, 5 szerzett labda, 28 VAL)-Tóth Péter (11 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz, 27 VAL) páros lett, a fiatalok közül pedig Denk Norbert 14, Jánni Ákos pedig 7 pontot tett hozzá a sikerhez.

Jövő héten jön az alapszakasz legnagyobbnak tűnő rangadója: szombaton Tiszaújvárosba látogatnak a srácok. Ellenfelünk hétvégi veresége után 3 győzelem előnnyel vezetünk a Phoenix előtt a tabellán.

Dávid Kornél KA – Százhalombattai KSE 106-60 (22-17, 32-16, 30-14, 22-13)

MKOSZ Edzőközpont, v.: Horváth A., Benedek, Szecsődi (Fekete)

DKKA: Simon B. 28/9, Somogyfoki P. 10, Büki B. 12/6, Keller V. 4, Kis R. 11

Csere: Somogyfoki Sz. 9, Tóth P. 11/9, Denk N. 14/3, Jánni Á. 7/3, Denk M.

Dzunic Branislav és Tóth Péter értékelése:

U20-as csapatunk kevés pontos mérkőzésen aratott fontos győzelmet a DMTK-SZKSE ellen. Horváth Richárd tanítványai nem jól kapták el a kezdést, a 7. percben aztán átvették a vezetést (9-8). A második játékrészt ismét a vendégek indították jobban (12. perc, 13-20), de a 16. percben már ismét itt volt az előny (25-24). A döntetlenről induló második félidőben már jobbára DKKA-vezetést jegyezhettünk fel. Hüll Marcell a 30. és a 40. percben is döntetlen állásnál dobott kulcsfontosságú triplát, utóbbival megnyerte a mérkőzést.

Az U20-asok legjobbja a 21 pontos (7 lepattanós, 8 kiharcolt faultos) Hüll Marcell mellett Guttmann Benedek (15 pont, 11 lepattanó, 8 kiharcolt fault) lett. Mindketten 23 VAL-ig jutottak.

Dávid Kornél KA U20 – Dunaharaszti MTK-SZKSE U20 58-55 (13-15, 13-11, 18-15, 14-14)

DKKA: Hüll M. 21/6, Guttmann B. 15/3, Ugrics B. 7/3, Arany Zs. 2, Szalczgruber Zs. 1

Csere: Vincz B. 8, Kocsis M., Máté B., Rigó B. 2, Kulifai O., Borgatti N. 2 (Szántó)