A lányok is negyeddöntőt játszhatnak a Hepp Kupában

Picture of Petz Gábor

Nagy meccsen győztük le az A-csoportos játékosokkal megerősített Vasas Akadémiát a második kupafordulóban.

Nem kevesebb, mint 6 olyan játékossal érkezett ellenfelünk a Hepp Kupa nyolcaddöntőjére, akik idén már szóhoz jutottak az A-csoportban is. Hiába a jó nevekből álló ellenfél, a mieink nem ijedtek meg. A negyed közepéig nehezen indult be a ponttermés, de 4-4 után előnybe tudtunk kerülni. A visszatérő Laufer Gabi is beköszönt egy triplával, ami után egy emberként pattant fel a kispad. A 9. percben Dávid Mia hármasával 20-12-re vezettünk. A folytatásban aztán megmutatta a Vasas, hogy a második csapata is igen erős. Zsinórban szerzett 10 pontjával megszerezte az előnyt a fővárosi együttes, de hamar újra fordult a találkozó menete. A 17. percre visszaállt a nyolcpontos különbség (32-24), a félidő előtti percekre viszont faragott hátrányából a Vasas.

A harmadik negyedre agresszívebb védekezésre váltottak a piros-kékek. 39-31-nél vezetőedzőnk technikait érő vehemenciával vitatott meg egy ítéletet. Ezután zsinórban 6 pontot dobott, és ismét visszajött a meccsbe a Vasas. Érezhetően nem ízlett a vendégek letámadása, ráadásul a saját palánkunk alatt is egyre több lepattanót hoztak el Salamon Zsófiáék. Sokáig tartottuk ugyan az egy-két labdányi előnyt, majd a 29. percben átvették a vezetést a vendégek (49-51). Éles végjátékra volt kilátás, és Frindt, Varga, valamint a hajrára felszabaduló Laufer pontjai életben tartották a továbbjutási esélyeinket. A 35. percben Szücs Lilla talált be kintről, de a Vasas 64-59 után is vissza tudott jönni.

70-70-nél kezdődött el az utolsó perc, és ezúttal a vendégek edzőjét, Milos Pavlovicsot intették meg. A büntetőt Varga Sára küldte a helyére – ahogy a következő támadásnál kiharcolt három szabaddobást is. Irányítónk kritikus pillanatban dobott be négyből négyet, és ezzel továbbjuttatta a legjobb nyolc közé a DKKA-t!

Az igen komoly fegyvertényt jelentő győzelemből Frindt Nikolett (18 pont, 5 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 26 VAL), Laufer Gabriella (16 pont, 17 VAL), Varga Sára (16 pont, 15 VAL) trió vállalta a legnagyobb szerepet. A lányok vasárnap koradélután ismét megmérkőznek a Vasas Akadémiával a bajnokságban, idegenben.

Dávid Kornél KA – Vasas Akadémia II. 74-70 (20-13, 14-16, 15-22, 25-19)

MKOSZ Edzőközpont, v.: Pécsi, B. Németh

DKKA: Frindt N. 18/6, Szücs Lu. 5/3, Dávid M. 3/3, Szücs Li. 9/6, Drávecz B. 6

Csere: Varga S. 16/3, Laufer G. 17/3, Kötő L. (Papp L., Monics D., Vas V.)

Szentpáli Gergő: Nagyon boldog vagyok. Az elmúlt három mérkőzés után megemelem a kalapomat a lányok előtt, mert akkora tartásunk van és olyan egyéni teljesítmények jönnek a lányoktól, hogy nagyon komoly csapatokat is le tudunk győzni. A Vasas bombaerős kerettel érkezett, nyilván tovább is akart jutni. Komoly mérkőzés kerekedett ki belőle, és ismét szoros végjátékot nyertünk meg. A lányok kirakták a szívüket a pályára.