DKKA Férfi NBI/B

A negyedik negyedben őröltük fel a Pénzügyőr ellenállását

Picture of Petz Gábor

Petz Gábor

Bár sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, kiváló negyedik negyedünknek köszönhetően megőriztük a bajnoki veretlenségünket a fővárosban.

Egyik csapat sem tudott felülkerekedni a másikon az első percekben, de inkább a Pénzügyőrnél volt az előny. 13-9-nél, majd 19-15-nél négy ponttal tartottak előrébb a Tóth Zoltán vezette hazaiak. A 9. percben egy rövid időre átvettük a vezetést Büki büntetőivel, de a végső szó Magdáé volt. A második negyed szinte teljesen lemásolta az első képét: néhány pontos hazai előny, majd a hajrában DKKA-fordítás. Az utolsó percek most nekünk sikerültek jobban, és 42-38-ra vezettünk a nagyszünetben.

A harmadik játékrészben a Kerkai-Barócsi-Tóth hármas révén megint fordított a Pénzügyőr, a 28. percben azonban ismét átvettük a vezetést – és mint utóbb kiderült, már nem is adtuk ki a kezünkből. Közel két percnyi kosárcsend után egyszer még egyetlen pontra jöttek fel a zöld-fehérek, de 64-63 után kinyílt az olló a két csapat között. A 38. percre közel jártunk a 20 pontos vezetéshez (83-65) az elfáradó hazaiak ellen, a vége 16 pontos DKKA-siker lett. 87-71-es győzelmünkkel továbbra is hibátlanul állunk a tabella első harmadában.

Több kiemelkedő teljesítménynek köszönhető a szombat délutáni siker: négy (!) játékosunk is 20-as VAL fölött teljesített. Molnár Dániel (23 pont, 73% mezőny) és Szabó Zsolt (15 pont, 6 lepattanó, 4 kiharcolt fault) 25-25-ös teljesítményindexszel zárt, Kis Raul (13 pont, 12 lepattanó, 8 gólpassz, 21 VAL) a tripla-duplához, Tóth Péter (10 pont, 8 gólpassz) pedig a dupla-duplához járt közel.

Felnőtt férfi csapatunkra „angol hét” vár, hiszen kedd este Mosonmagyaróváron Hepp Kupa-mérkőzésen, péntek este pedig Székesfehérváron a Zöld csoport negyedik fordulójában, a Vásárhely ellen lépnek pályára.

Pénzügyőr SE – Dávid Kornél KA 71-87 (22-21, 16-21, 20-22, 13-23)

Budapest, Camugo Sportlab, v.: Jurák, Sentényi, dr. Nagy (Vághy)

DKKA: Tóth P. 10/3, Szalczgruber Á. 3, Kuttor G. 5/3, Molnár D. 23/12, Kis R. 13/3

Csere: Szabó Zs. 15/3, Simon B. 7/6, Büki B. 9/3, Keller V. 2, Somogyfoki P.

Dzunic Branislav: Azt gondolom, az egész meccsen keményen dolgoztunk a hibáink ellenére is, és a negyedik negyedben sikerült kézbe vennünk a meccset, ahol felül tudtunk kerekedni ellenfelünkön.

Sikerrel vette az akadályt U20-as csapatunk is, amely gyakorlatilag már az első félidőben (38-16) eldöntötte a találkozót a TFSE-PSE korosztályosai ellen. A harmadik negyed sikerült csupán egy picit gyengébbre, de az utolsó tíz percben ismét rátettek egy lapáttal Horváth Richárd tanítványai.

TFSE-PSE U20 – Dávid Kornél KA U20 40-77 (9-22, 7-16, 11-12, 13-27)

DKKA: Hüll M. 22/6, Ugrics B. 12/6, Guttmann B. 14, Hegedűs K. 5/3, Barthalos A. 20/6

Csere: Szalczgruber Zs. 2, Darabont B., Kocsis M., Szántó M. 2, Arany Zs., Rigó B., Antal D.

Címlapfotó: Pénzügyőr SE