DKKA

Ez történt az elmúlt héten – összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Lezárta a rájátszást junior A-csapatunk és befejezte szereplését junior B-csapatunk a fiúknál. Megnyerték csoportjukat a junior és a kadett lányok, idegenben kaptak ki a kadett fiúk. Fordulót rendeztek a serdülőknél. Hetedik helyen végzett az Alligators a Kiváló Kölykök Kupájában. Az elmúlt bő egy hét történéseit tekintjük át.

Fiú junior csapatunk a kőbányai vereség után a Szolnokot, majd a Szegedet fogadta a Fehér csoportban. A Szolnok ellen 66-55-re győzött, köszönhetően jó kezdésének. A 25-12-es első negyedben szerzett előny végig kitartott, sőt, a harmadik felvonás derekán már közelebb volt a különbség a húszhoz, mint a tízhez (29. perc, 55-36). Az utolsó percekben faragott valamit a hátrányából a vendégcsapat, de nem forgott veszélyben a győzelem. A DKKA legjobbja az 5 pontot és 15 pontot szerző, 21 VAL-ig jutó Valicsek Donát lett.

Dávid Kornél KA – Szolnoki KA 66-55 (25-12, 15-18, 15-9, 11-16)

Statisztika, pontszerzők itt.

Az A-döntőbe jutás szempontjából tét nélkül zajlott a Szedeák elleni utolsó forduló, szintén Székesfehérváron. Az utolsó fordulóban a Zsíros Akadémia begyűjtötte Pakson a továbbjutáshoz szükséges győzelmet, így már csak a minél jobb B-döntős pozíció elérése lebeghetett Denk Marcellék szeme előtt. A harmadik tíz perc kivételével nem tudták megszorongatni a csoportot ekkorra már megnyerő Szegedet. A csapat legjobbja a 10 pontot, 5 lepattanót elérő Jecs Merse lett.

Dávid Kornél KA – Szedeák 53-72 (10-19, 15-20, 16-12, 12-21)

Csapatunk ezzel a 4. helyen végzett a Fehér csoportban. A rájátszásban 6/6-os mérleget produkáltak a srácok, a B-döntőben pedig a MAFC-cal találkoznak az első körben.

Fiú junior második csapatunk lejátszotta utolsó fordulóját. Horváth Richárd csapata csütörtökön 77-70-re nyert a Dunaújvárosi Sárkányok otthonában, kedden pedig 55-53-ra legyőzte a Fűzfői AK-t, így megszerezte a régió 4. helyét. A Dunaújváros ellen Budai Bálint 30, a Fűzfő ellen Arany Zsombor 12 ponttal volt a csapat legeredményesebbje.

AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B – Dávid Kornél KA/B 70-77 (29-21, 10-19, 16-19, 15-18)

Pontszerzők itt.

Horváth Richárd értékelése itt olvasható.

Dávid Kornél KA – Fűzfői AK 55-53 (10-13, 17-15, 17-16, 11-9)

Fiú U20-as csapatunk Veszprémben aratott szoros győzelmet a Zöld csoportban, ezzel matematikailag is bebiztosította az előkelő 4. helyet. A csapat legjobbja Ugrics Bálint (17 pont, 8 lepattanó, 19 VAL) lett.

Veszprém KK U20 – Dávid Kornél KA U20 71-76 (19-13, 19-20, 17-15, 16-28)

Junior leány csapatunk lejátszotta két győzelemig tartó párharcát a Darazsak C-csapata ellen a régiós csoportdöntőben. Az első, székesfehérvári összecsapás az első félidőben még szorosan alakult, a második etapban aztán Nyulász Viktóriáék egy 20-0-ás sorozattal eldöntötték a találkozót. A végére nagyra nyílt az olló, és 67-38-as győzelmet arattak. A soproni második mérkőzés kevés pontot, de DKKA-vezetést hozott. A második félidőben ezúttal is leállt a zöld-sárgák pontgyártása, és végül 47-36-ra győztek a lányok, 2-0-ra lezárva a párharcot. A második mérkőzésen a Milis Lilla, Sverteczki Sára duó szállította a pontokat.

Dávid Kornél KA – Darazsak Sportakadémia/C 67-38 (13-11, 17-11, 16-8, 21-8)

Bukics Zsolt értékelése itt olvasható.

Darazsak Sportakadémia/C – Dávid Kornél KA 36-47 (10-11, 11-14, 7-13, 8-9)

A párharc végeredménye: 2-0 a Dávid Kornél KA-nak.

Kadett fiú csapatunk is kettőt játszott a múlt héten. A Budapesti Honvéd/B ellen négy negyedet nyerve, nagy különbséggel győztek Debreczeny Dávidék. Már a félidőre 17 pontos előnyt építettek ki, nem volt kérdés a győzelem. A csapat legjobbja a 18 pontig és 7 lepattanóig jutó, 25 VAL-t összegyűjtő Knizse Richárd lett.

Budapesti Honvéd SE/B – Dávid Kornél KA 56-92 (16-23, 14-24, 15-17, 11-28)

Blahó Barnabás értékelése itt olvasható.

Teljesen ellentétes első félidő játszódott le szombaton, Szombathelyen. 20 ponttal vezetett a házigazda a DKKA ellen ugyanennyi perc játék után, és a pontszegény második félidőben meg is tartotta előnyét a zöld-fehér csapat. Együttesünk legjobbja ismét Knizse Richárd lett 12 ponttal és 9 lepattanóval, ami 17 VAL-t ért.

Szombathelyi Sportiskola – Dávid Kornél KA 78-58 (26-14, 24-16, 13-12, 15-16)

Fiú kadett B-csapatunk Veszprémben aratott nagy különbségű győzelmet a regionális bajnokságban. Fekete Alex 43 pontot jegyzett a mérkőzésen.

VUKE – Dávid Kornél KA 61-92 (18-24, 18-29, 4-18, 21-21)

Kodak Gergő értékelése itt olvasható.

Leány kadett csapatunk újabb győzelmével megnyerte rájátszás csoportját, és készülhet a keresztjátékra a B-döntőért. Nem volt kifejezetten jó mérkőzés a DEAC ellen. Kifejezetten kevés kosár esett, sokáig döntetlen körüli állást regisztrálhattunk. Végül talán egy kis szerencsével, de jobban jöttünk ki a végjátékból, és 50-47-re nyertünk, a Sverteczki Sára (5 pont, 19 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 24 VAL), Vagyon Réka (18 pont, 8 kiharcolt fault, 24 VAL) vezérletével.

Dávid Kornél KA – DEAC KA 50-47 (14-12, 12-13, 13-14, 11-8)

Kovács Dávid értékelése itt olvasható.

Leány kadett második csapatunk hazai pályán szenvedett nagy különbségű vereséget a Darazsaktól, de a mérkőzést jól tudták használni edzőink a felkészülésre.

Dávid Kornél KA/B – Darazsak Sportakadémia/B 47-126 (11-31, 11-25, 12-35, 13-35)

Fiú serdülő A-csapatunk a Tóvárosi Általános Iskolában szerepelhetett hazai fordulóban, és maximálisan kihasználta a hazai pálya előnyét, hiszen sorrendben a Budapesti Honvéd B-csapatát, a Szolnokot és a Kiss Lenke Kosársulit is legyőzte, ezzel értelemszerűen csoportja élén végzett. A BHSE és a Szolnok ellen Szondi Márk 22, illetve 19, a Kiss Lenke KA ellen Máthé-Tóth Marcell 18 ponttal volt a csapat legeredményesebbje.

Dávid Kornél KA – Budapesti Honvéd/B 89-35 (25-4, 21-13, 24-12, 19-6)

Dávid Kornél KA – Szolnoki KA 86-48 (22-7, 27-17, 21-3, 16-21)

Kiss Lenke KA – Dávid Kornél KA 54-71 (16-18, 15-13, 7-16, 16-24)

Nagy Tamás értékelése itt olvasható.

A srácok az 5. fordulóban az „EE”-csoportba kerültek a Kaszások/B, az Alba Fehérvár és a Pilis Basket társaságába.

Fiú serdülő B-csapatunk szintén hazai pályán játszhatott az alsóházban. A srácok a Lehel Kosársulit 77-68-ra, a TFSE-t pedig 75-68-ra verték, ezzel 3/1-es mérleggel állnak a Budapesti csoportban. A jászberényiek ellen Dancs Márton 22, a fővárosiak ellen Osztotics Gergő 20 pontot szerzett.

Lehel Kosársuli – Dávid Kornél KA 68-77 (14-25, 15-21, 15-14, 24-17)

Dávid Kornél KA/B – TFSE 75-68 (10-14, 21-19, 27-17, 17-18)

Szigetvári Zoltán értékelése itt olvasható.

Fiú serdülő C-csapatunk Veszprémben szerepelt kuparendszerű tornán. A Dunaújvárosi Sárkányok, majd a VUKE/B ellen szenvedtek vereséget.

Dávid Kornél KA – Dunaújvárosi Sárkányok 26-78 (5-27, 8-9, 1-22, 12-20)

Dávid Kornél KA – VUKE/B 37-88 (11-19, 10-7, 11-32, 5-30)

Leány serdülő csapatunk Szekszárdon szerepelt a főtábla 1. fordulójában. Mindhárom ellenfél erősebbnek bizonyult, de Boda István vezetőedző már a bejutás után számított rá, hogy nem az első körben fogjuk a legizgalmasabb meccseket játszani. A folytatásban hozzánk közelebb álló csapatok is szembejönnek majd a lányokkal.

Török Flóris-Törekvés SE – Dávid Kornél KA 93-37 (32-4, 27-9, 21-10, 13-14)

BEAC-Újbuda KA – Dávid Kornél KA 135-33 (30-10, 40-1, 26-10, 39-12)

Dávid Kornél KA – TARR KSC Szekszárd 37-132 (7-41, 9-34, 7-27, 14-30)

Boda István értékelése itt olvasható.

A lányok a második körben az NKA Péccsel, a Csata DSE/B-vel és a Kanizsai DKK-val csapnak össze.

Hetedik helyen zárta a Kiváló Kölykök Kupáját a DKKA Alligators. A fiúk Jászberényben először kiélezett mérkőzésen, egyetlen ponttal veszítettek a NYIKSE ellen, a helyosztón viszont már nem volt kérdés, és nagy győzelmet arattak a Lehel Kosársuli ellen. Várszegi Zalánt a legtöbbet fejlődött, Vághó Bálintot pedig a legértékesebb játékosnak választották a torna végén.

NYIKSE – Dávid Kornél KA 69-68 (20-20, 22-23, 21-20, 6-5)

Dávid Kornél KA – Lehel Kosársuli 75-35 (33-6, 18-17, 19-12, 5-0)

A Gyermek Kupa alsóházában a Cougars két vereséggel visszacsúszott a B-csoportba, míg a Bulls feljutása egyetlen kosáron múlt a Fűzfői AK ellen.