DKKA Férfi NBI/B

Magabiztos győzelmek a Veszprém ellen

Picture of Petz Gábor

Felnőtt és U20-as csapatunk is begyűjtötte a bajnoki pontokat.

Bár akiktől előzetesen a leginkább tartani lehetett, Madár és Szabó is betalált az elején, a mi Szabónk, Zsolt is hamar elkezdte gyűjtögetni a találatokat, az első hét DKKA-s pont az ő nevéhez fűződött. Az első negyed feléig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd Molnár és Szabó révén 11 pontot szereztünk zsinórban. Gyakorlatilag ezzel a sorozattal építettük ki előnyünket, amit Büki révén tovább növeltünk (12. perc, 25-11), de Madár és Szabó tripláival próbálta tartani a lépést a Veszprém. Nálunk is villogtak a jó távoli dobók, így a félidő hajrájára már a húszat közelítette az előnyünk (18. perc, 42-24). Az utolsó perc a vendégeknek sikerült jobban, így 48-34-re felzárkóztak.

A térfélcsere után is folytatódott a húzd meg-ereszd meg. A 24. percben átléptük a lélektani húszpontos határt Büki hármasaival (60-39), de ellenfelünk nem tört meg és a harmadik negyed végén ismét visszakapaszkodott Madár két triplájával. Molnár hármasával visszaállt a húszpontos különbség (32. perc, 75-55), de a veszprémi ellenállást csak a hajrára őröltük fel. A 34. perc után nem dobott több pontot a vendégegyüttes, mi pedig rá tudtunk még tenni egy lapáttal a végére. A 85-60-as sikerből Szabó Zsolt extraklasszis teljesítménnyel vette ki a részét: kereken 30 pontja mellé 10 lepattanó, 7 kiharcolt fault és 6 gólpassz is társult, amivel 39 VAL-ig jutott. Mellette Kis Raul (9 pont, 13 lepattanó, 19 VAL és Büki Bence (14 pont, 17 VAL) nyújtotta a legjobb teljesítményt.

A srácok hetes győzelmi szériában vezetik a tabellát, és szombaton a 10. helyezett Békéscsaba otthonában zárják a naptári évet.

Dávid Kornél KA – Veszprém KK 85-60 (23-11, 23-23, 20-19, 19-7)

MKOSZ Edzőközpont, v.: Téczely, Farkas P., Nagy B. (Domokos)

DKKA: Somogyfoki P. 2, Szalczgruber Á. 12/3, Kuttor G. 6, Szabó Zs. 30/3, Kis R. 9/3

Csere: Molnár D. 8/6, Büki B. 14/12, Keller V. 2, Szalczgruber Zs. 2, Denk N. (Hegedűs K., Denk M.)

Maár Benedek és Szabó Zsolt értékelése:

U20-as csapatunk szoros első negyed után a másodikban a meglévő 3 pontos előnyét 21 ponttal toldotta meg, lényegében eldöntve az egyébként a tabellán jó helyen álló, de Székesfehérváron több fontos játékosát nélkülöző Veszprém ellen a fiatalok meccsét. A harmadik etap megint szorosabban alakult, de a negyedikben ismét csak nem kegyelmeztek Szalczgruber Zsolték, ezzel egészen parádés, 117-60-as győzelemmel erősítették meg pozíciójukat az élmezőnyben.

Szalczgruber Zsolt közel volt a 40 VAL-hoz (25 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz, 38 VAL), Hüll Marcell (23 pont, 82% mezőnyből, 28 VAL) és a csereként beszálló Denk Norbert (11 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz, 26 VAL) is kiemelkedőt nyújtott.

Dávid Kornél KA U20 – Veszprém KK U20 117-60 (21-18, 34-13, 23-17, 39-12)

DKKA: Szalczgruber Zs. 25, Hüll M. 23/6, Hegedűs K. 3/3, Darabont B. 9/3, Ugrics B. 11/3

Csere: Denk M. 7/3, Jánni Á. 4, Denk N. 11, Guttmann B. 14/3, Budai B. 3. Kocsis M. 3/3, Rigó B. 4

Horváth Richárd értékelése itt olvasható.