DKKA

Ez történt az elmúlt héten – összefoglaló utánpótlás csapataink szerepléséről

Picture of Petz Gábor

Másodikak lettek a régiós döntőben a junior lányok. Kétszer is kikaptak a MAFC-tól a kadett fiúk. Fordulót rendeztek a gyermekeknél.

Leány junior csapatunk Nyugati Régiós Döntőt vívott a hétvégén. A négycsapatos torna elődöntőjében a ZTE NKK-val néztek farkasszemet Bukics Zsolt tanítványai. A nyitó negyed rosszul sikerült (13-23), utána viszont belelendültek a lányok, és igazi csapatmunkával, a további negyedeket megnyerve fordítottak. A 12-es keretből 10 játékosunk is pontot szerzett, a legtöbbet Sverteczki Sára (14) jegyezte.

Dávid Kornél KA – ZTE NKK 73-63 (13-23, 20-17, 17-13, 23-10)

Pontszerzők itt.

A fináléban aztán sajnos nem volt esélyük a lányoknak a Kanizsai Vadmacskák ellen. Az első negyedet elvitte ellenfelünk (24-8), de most nem jött az elődöntőben látható folytatás. A nagyszünetben 21 pontos hátrányban voltak a 12 pontos Tóth Zoé vezette junior lányok, és innen már nem volt visszaút. A nagydöntőbe a Kanizsa jutott, számunkra pedig véget ért az idény.

Kanizsai Vadmacskák – Dávid Kornél KA 79-50 (24-8, 20-15, 13-13, 22-14)

Bukics Zsolt értékelése itt olvasható.

Fiú kadett csapatunk kétszer is megmérkőzött a MAFC-cal a rájátszás hajrájában. Először hazai pályán fogadták, és nehezítették meg sokáig a fővárosiak dolgát. Ugyan a mérkőzés egészében a MAFC vezetett, a 3. negyed hajrájáig nyílt volt a találkozó. A 27. percben 54-41-re ellépett a vendégcsapat, és onnantól végig tartani tudták a 10 pont körüli különbséget. A vége 71-56 lett. Csapatunkból Mészáros Gergő (19 pont, 6 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 24 VAL) és Debreczeny Dávid (16 pont, 11 lepattanó, 23 VAL) nyújtotta a legjobb teljesítményt.

Dávid Kornél KA – MAFC 56-71 (19-21, 13-17, 13-18, 11-15)

Statisztika, pontszerzők itt.

Blahó Barnabás értékelése itt olvasható.

Sokkal simábban alakult viszont a két csapat vasárnapi „visszavágója”. A MAFC 111-57-re győzött, és a teljes különbséget a két páros negyedben tette közé a piros-fekete együttes. Csapatunkból Szász Mátyás hozott jó teljesítményt (25 pont, 10 kiharcolt fault, 26 VAL).

MAFC – Dávid Kornél KA 111-57 (20-18, 31-9, 26-28, 34-2)

Leány kadett csapatunk Kecskeméten zárta a rájátszást. A junior lányok régiós döntője miatt kissé felforgatott csapattal érkeztek Bács-Kiskun vármegyébe a csoportjukat korábban megnyerő Milis Lilláék, és a KKA visszavágott a székesfehérvári vereségért. A csapatból Milis Lilla 17 pontot szerzett.

Kecskeméti KA – Dávid Kornél KA 93-56 (22-12, 27-16, 23-12, 21-16)

Kovács Dávid értékelése itt olvasható.

Leány kadett B-csapatunk befejezte szereplését a regionális bajnokságban. A lányok az UNI Győr ellen játszották utolsó mérkőzésüket. A zöld-fehérek valamennyi negyedet magabiztosan nyertek meg. A hatcsapatos bajnokságot csapatunk az 5. helyen zárta 4/11-es mérleggel.

Dávid Kornél KA – UNI Győr NKA/B 29-91 (6-29, 5-16, 7-18, 11-28)

Fordulót rendeztek a Gyermek Bajnokságban is. A felsőházban a kieséses rendszerű játéknapon az Alligators előbb egyetlen ponttal maradt alul az MKOSZ Edzőközpontban az NKA Pécs ellen, a bronzmérkőzésen pedig 76-67-re legyőzte az Alba Fehérvár Cápákat. Az Alsóházban a Cougars kettőt nyert, akárcsak a Bulls. A Pandák Régiós Jamboree-t játszottak a PVSK-val.